Yazılım Mühendisliği için YGS ve LYS'den Ne kadar Net Yapmalıyım?

Yazılımın temelinde Algoritma vardır. Algoritma neyin nasıl yapılacağını (sıralama) belirler ve bu kadar da Matematiğim vardır, yoksa zaten öleyim ben. :)

Zaten ilk olarak Frontend ve Backend tarafında ilgileniyorum.

Yazılımın temelinde Algoritma vardır. Algoritma neyin nasıl yapılacağını (sıralama) belirler ve bu kadar da Matematiğim vardır, yoksa zaten öleyim ben. :)

Umarım iyi yerlere gelirsin. Ben de programlama dili öğrenmeye çalışacağım.

Freelancer çalışarak kariyerinizi sürdüremezsiniz. En azından 2 yıllık bir üniversitede okumanız lazım.
Hocam, üniversite bu alanda şart değildir. Freelancer olarak iyi işler çıkardığın takdirde zaten dosyana (CV) ekleyebileceğin kaliteli referanslar olur. Bu sayede gayet iyi yerlere gelebilirsiniz.

Bence o kadar matematiğiniz yok hocam. Kendinizi kandırıyorsunuz. Çünkü YGS ve LYS sınavı matematiğin en basit halidir. YGS'de sorulan problemler ise bilgisayar-yazılım mühendisine çok kolay gelir. Çünkü mantıkları işiyle çok benzer.

Ölmenize de gerek yok ayrıca. Çalışarak her şey başarılabilir.

Diploma konusunda da ben bir işveren olsam CV'niz de ne kadar referans olursa olsun, özellikle önüne gelenin üniversiteye girip diploma aldığı Türkiye'de bile diploma alamayan birine iş vermezdim.

Tabii kimse aç kalmaz. Mutlaka bulursunuz işinizi diplomanız olmadan da. Ama bu tür şeyler işinizin büyüklüğünü belirler.

Yazılım hayatınızda başarılar hocam.

Bence o kadar matematiğiniz yok hocam. Kendinizi kandırıyorsunuz. Çünkü YGS ve LYS sınavı matematiğin en basit halidir. YGS'de sorulan problemler ise bilgisayar-yazılım mühendisine çok kolay gelir. Çünkü mantıkları işiyle çok benzer.

Ölmenize de gerek yok ayrıca. Çalışarak her şey başarılabilir.

Diploma konusunda da ben bir işveren olsam CV'niz de ne kadar referans olursa olsun, özellikle önüne gelenin üniversiteye girip diploma aldığı Türkiye'de bile diploma alamayan birine iş vermezdim.

Tabii kimse aç kalmaz. Mutlaka bulursunuz işinizi diplomanız olmadan da. Ama bu tür şeyler işinizin büyüklüğünü belirler.

Yazılım hayatınızda başarılar hocam.
Değerli yorumunuz için teşekkürler. Amacım zaten "Freelancer" olarak çalışmak fakat tutarsa üniversiteye de gidebilir. Üniversiteye gitmek isterim orada Yazılımın ustalarıyla (Yani usta olmasa da bilen kişiler ile) ortak projeler yapmak benim için iyi tecrübe olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı