Yazılım Mühendisliği ve MF-4 Sınavı

Poizoom

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben programlama ile küçük yaşlardan ilgiliydim. Şu an da yeterli derecede bilgi ve birikimim var. Yazılım mühendisliği isteyen kişiler genelde İngilizce ve Matematik'den korkuyor. Benim böyle bir korkum yok. Fakat internette araştırdım ve yazılım mühendisliği ile ilgili tüm bölümler MF-4 ile alıyor. YGS/LYS ile ilgili hiç bir bilgim yok. Şu sorularımı cevaplarsanız sevinirim;

1 - MF-4 sanırım LYS'nin bir sınavı. Bunun için hangi LYS'ye girmem gerekiyor?
2 - Puan yüzdesi nedir (örneğin %20 matematik...)
3 - YGS'nin LYS'ye girmem dışında bir katkısı olacak mı?
4 - Sanırım YGS'nin de türleri var YGS-2 YGS-3 ... diye. Bunlar sadece YGS'den üniversiteye girmek isteyenler için mi yoksa LYS'de de etkili olacak sınavlar mı?
5 - MF-4 sınavından 300 gibi bir puan almak için en az kaç net yapmam gerekir?

Hepsini cevaplamasanız da bildiklerinizi cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleme:
1.MF 4 sınav değil puan türü bu şuan türüne sahip olabilmen için lys1(matematik geometri) lys 2(fizik kimya biyoloji) girmen lazım
2.ygs türkçe %11
Ygs mat %14
Ygs sosyal %6
Ygs fen %9
Lys mat %22
Lys geo %11
Lys fizik %13
Lys kimya %9
Lys biyoloji %5
3.yalnızca buna faydası olmaz ygs ve lys puanının bi kısmı alınıp bi ham puan oluşturulur ve buna ağırlıklı yılsonu ort eklenir
4. Ygs puanıyla da üniversiteye girilebilir fakat senin istediğin bölüme girilemiyor
MF 4 için ygs 1 önemli!
5. Screenshot_2016-05-15-19-39-21.pngbu netleri yaparak ve diploma puanı olarakta yaklaşık +40 puan gelirse bu puanları yaparsınScreenshot_2016-05-15-19-39-27.png
Edit:farklı soruların veya anlamadığın yerler olursa yardımcı olmaya çalışırım bu sene bende hazırlanıyorum biraz araştırdım bu yüzden :)

1.MF 4 sınav değil puan türü bu şuan türüne sahip olabilmen için lys1(matematik geometri) lys 2(fizik kimya biyoloji) girmen lazım
2.ygs türkçe %11
Ygs mat %14
Ygs sosyal %6
Ygs fen %9
Lys mat %22
Lys geo %11
Lys fizik %13
Lys kimya %9
Lys biyoloji %5
3.yalnızca buna faydası olmaz ygs ve lys puanının bi kısmı alınıp bi ham puan oluşturulur ve buna ağırlıklı yılsonu ort eklenir
4. Ygs puanıyla da üniversiteye girilebilir fakat senin istediğin bölüme girilemiyor
MF 4 için ygs 1 önemli!
5. Eki Görüntüle 160666bu netleri yaparak ve diploma puanı olarakta yaklaşık +40 puan gelirse bu puanları yaparsınEki Görüntüle 160667
Edit:farklı soruların veya anlamadığın yerler olursa yardımcı olmaya çalışırım bu sene bende hazırlanıyorum biraz araştırdım bu yüzden :)
Teşekkür ederim :) Bir kaç sorum var. Hem Lys 1'e hem de Lys 2'ye mi girmem gerekiyor?

Yıl sonu ortalamasi ve diploma not dediğiniz lise puanı mı? Ve en sonda kullandığınız uygulamanın veya sitenin adı nedir?

Tekrar teşekkür ederim.

Teşekkür ederim :) Bir kaç sorum var. Hem Lys 1'e hem de Lys 2'ye mi girmem gerekiyor?

Yıl sonu ortalamasi ve diploma not dediğiniz lise puanı mı? Ve en sonda kullandığınız uygulamanın veya sitenin adı nedir?

Tekrar teşekkür ederim.
Evet istediğin bölüme girmek için lys 1 ve lys 2 ye girmelisin.

Evet lisede 4 yılda ki ağırlıklı yıl sonu puanının ortalamasına göre sana en az 30 en fazla 60 puan veriliyor.

Uygulamanın ismi Üniversiteye Hazırlanıyorum. Google Play Store dan indirebilirsin fakat arkadaşlarla App Store da araştırdık bulamadık sanırım yok İOS için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı