Yazılım mühendisliği mi Yoksa paramedik mi?

Sizce yazılım mühendisliği mi? Yoksa paramedik mi?

• Yazılım mühendisliği

Oy: 14 82,4%
  • Paramedik

Oy: 3 17,6%

• Oy verenlerin toplamı
    17
Alakasız bölümler. Bir insanın ikisine de kişiliğinin, ilgisinin, alakasının olabileceğine pek inanmıyorum açıkçası. Yazılımı herkes istiyor diye istiyor gibisiniz. Bu yüzden paramedik. Zaten işten anlayan adam yazılım mühendisliği yerine bilgisayar mühendisliği der.

Zaten işten anlayan adam yazılım mühendisliği yerine bilgisayar mühendisliği der.
Bunu demenizin sebebi nedir?
Bir arkadaş sormuştu paramedik ile ilgili bilgim olmadığı için cevap vermemiştim. Sizlere danışmak istedim.
Hocam ikisi tamamen farklı şeyler bunu birinin yönlendirmesi ile seçmek yerine kendiniz seçmelisiniz. Mesela elma veya armut yiyeceksiniz diyelim, bunu bize sormayıp kendi zevkinize göre seçtiğiniz gibi bu iki meslek arasında da seçimi siz yapmalısınız.

Yazılım mühendisliği bence okunmaz. Herkes yazılımcı olmak istiyor mevcut çalışacak sayısı belli yazılımda işsizlik patlar diye düşünüyorum.
İyi bir üniversite olmadığı sürece pek de şey ifade etmiyor benim için. Örneğin her işletme okuyan CEO olabilseydi... Sektörde iş bulmak zorlaşacaktır. Çünkü çokça üniversite açılıyor ancak nitelikli insan sayısında gözle görülebilecek fark pek de olmuyor. Tabii istisnalar da olabilir. Kişinin kendini geliştirmesi de önemli ancak bunu ne kadar insan yapar ki?

Sen ne istiyorsun? Bu bir kariyer yolu.
Paramedik bence uzun zamanda yıpratır.

Yeni konular

Geri
Yukarı