Bilgisayar mühendisliği mi yoksa yazılım mühendisligi mi?

Sadece başarı sıralamalarına bakarak bile Bilgisayar Mühendisliği'nin daha köklü ve şirketler tarafından daha ilgi çektiğini görebilirsiniz. İTÜ, ODTÜ gibi kaliteli üniversitelerde Yazılım Mühendisliği bölümünü göremezsiniz. Çünkü Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliğinin bir parçasıdır. Ayrı bir mühendislik dalı değildir.

Neden? Ve sizi kötülemek için söylemiyorum sadece nedeni öğrenip başka şeyler düşünebilmek istiyorum bu kadar açıklama yapmamın sebebi efendim: Neden dediğim yerde sanki biraz sinirli gibi göründüğümü düşünmektendir.
Yazılım mühendisliği bence (şahsi görüşüm) daha ileriye dönük bir meslek ancak arkadaşında dediği gibi İTÜ vb üniversitelerde yazılım mühendisliği yok.

Sadece başarı sıralamalarına bakarak bile bilgisayar mühendisliği'nin daha köklü ve şirketler tarafından daha ilgi çektiğini görebilirsiniz. İTÜ, ODTÜ gibi kaliteli üniversitelerde yazılım mühendisliği bölümünü göremezsiniz. Çünkü yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliğinin bir parçasıdır. Ayrı bir mühendislik dalı değildir.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı