Yazılım öğrenmek için hangi liseye gitmeliyim?

Crusth

Decapat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: GTX-1060 6GB
Ram: 16GB-ddr3 ram
İşlemci: intel xeon e3 1240 v3
Anakart: GIGABYTE H87-HD3
Arkadaşlar LGS 2022'ye girdim hangi liseye girmeliyim? Gram fikrim yok yazılımcı olmak istiyorum oyun vs. kodlamak istiyorum nereye gitmem lazım?
LGS puanım 265 ortalamam 51.
Ve bir de oyun vs. programlamak için hangi dili kullanmam lazım? Arkadaşlarım C++ diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
C# ile de kodlarsınız. C# Unity, C++ Unreal Engine. En popüler motorlar bunlar olduğu için.
Liseyi bilemiyeceğim.

Anadolu lisesine gitmen kâfi. Sosyal bilimler lisesine filan gitme sakın oralarda eşit ağırlık harici bölüm bulunmuyor. Bazi meslek liselerinde yazılım dersleri de oluyor. O yüzden bu meslek liselerini araştırıp en uygununa gitmeni tavsiye ederim. OBP puanın kaç? Nitelijli liseler haricindeki liselere OBP puani ile gidersin. LGS puanin pek parlak değil o yüzden nitelikli liseye gidemeyeceksin.

Yazılım için lise önerisi yapmak biraz saçma olur belki bazı meslek liselerinde programlama dersi veriyorlardır ama sana tavsiyem normal bir Anadolu lisesine gidip ekstradan kendi çabalarınla öğrenmendir. İleride üniversiteye başlayınca o zaman daha net tavsiyeler verebiliriz.

Anadolu lisesine gitmen kâfi. Sosyal bilimler lisesine filan gitme sakın oralarda eşit ağırlık harici bölüm bulunmuyor. Bazi meslek liselerinde yazılım dersleri de oluyor. O yüzden bu meslek liselerini araştırıp en uygununa gitmeni tavsiye ederim. OBP puanın kaç? Nitelijli liseler haricindeki liselere OBP puani ile gidersin. LGS puanin pek parlak değil o yüzden nitelikli liseye gidemeyeceksin.
obp puanım 78.3

Yeni konular

Geri
Yukarı