Yazılım öğrenmek için İngilizce şart mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şart değil farz.
Buna benzer bir cümle düşünüyordum. Yazdığınız tam anlamıyla öyle hocam. Daha kısa ve iyi açıklama olamazdı. :)

Bunun sorulması bile saçma. 2022 yılında bir insanın "ben İngilizce bilmiyorum" demesi bile onu en arkalara atar iş anlamında.

Öğrenmek için birçok yol var. Fakat bana göre en iyi şekli günlük hayatını İngilizce olarak geçirmek. Mesela insanlarla konuşurken İngilizce konuşamazsın ama interneti kullanırken İngilizce kullanabilirsin. Kitaplar okuyabilirsin, her seviyeye göre var. Hiç İngilizce bilmiyor değilsindir herhalde bu yaşına kadar.

Ben bırakıyım o zaman baştan konu kapanabilir.
Bu şekilde kolay vazgeçen biriysen bence de bırakman en iyisi olur. Bu sektörde önüne o kadar engel çıkabilir bir durum var ki anlayamazsın. Her saniye bir sorunla karşılaşıyorsun.

Sektörün amacı zaten "problem çözmek" sen bir developer olarak ana amacın "problem çözmek" senin bu amaçta yazdığın şeyler sadece kod. Fakat dışardan bakan birisi ana görevin kod yazmak olduğunu sanıyor. Mesela kodu yazabilmekte değil, mesele problemi çözebilmekte.

Her yazı yazanın şair olmadığı gibi her kod yazanın da developer olmadığı bir gerçektir. :)

Buna benzer bir cümle düşünüyordum. Yazdığınız tam anlamıyla öyle hocam. Daha kısa ve iyi açıklama olamazdı. :)

Bunun sorulması bile saçma. 2022 yılında bir insanın "ben İngilizce bilmiyorum" demesi bile onu en arkalara atar iş anlamında.

Öğrenmek için birçok yol var. Fakat bana göre en iyi şekli günlük hayatını İngilizce olarak geçirmek. Mesela insanlarla konuşurken İngilizce konuşamazsın ama interneti kullanırken İngilizce kullanabilirsin. Kitaplar okuyabilirsin, her seviyeye göre var. Hiç İngilizce bilmiyor değilsindir herhalde bu yaşına kadar.

Bu şekilde kolay vazgeçen biriysen bence de bırakman en iyisi olur. Bu sektörde önüne o kadar engel çıkabilir bir durum var ki anlayamazsın. Her saniye bir sorunla karşılaşıyorsun.

Sektörün amacı zaten "problem çözmek" sen bir developer olarak ana amacın "problem çözmek" senin bu amaçta yazdığın şeyler sadece kod. Fakat dışarıdan bakan birisi ana görevin kod yazmak olduğunu sanıyor. Mesela kodu yazabilmekte değil, mesele problemi çözebilmekte.

Her yazı yazanın şair olmadığı gibi her kod yazanın da developer olmadığı bir gerçektir. :)

İş anlamında değil zaten başka planlarım var o konuda fakat hobi olarak yaparım diye düşünmüştüm şimdi İngilizce öğrenmek çok zor gözüktü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı