Yazılım öğrenmek için Yazılım Mühendisliği okumak şart mı?

Kromish

Hectopat
Selam dostlar, üniversiteye gitmeden vs. de yazılım okunabiliyor biliyorum. Ama yazılım öğretilen tek yer Yazılım Mühendisliği bölümü mü merak ediyorum. Fark ettim ki puanım Yazılım Mühendisliğine yetmiyormuş. 300K ile 350K arası bir şey yapacağım. Bu puanla ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Yazılım öğrenmek istiyorum. Geleceğimi bunun üzerine kurmak istiyorum. Ama aklımda bir sürü soru var. Bırkaçını sizlere soracağım. İlki başlıktaki soru. Yazılım öğretilen tek bölüm bu mudur? 2 yıllık bir bölüm ile 4 yıllık bölüm arasındaki fark nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aslında yazılım öğrenmeniz için üniversitesi okumanıza bile gerek yok kendiniz öğrenip ise girebilirsiniz önemli olan sizin projeleriniz nasıl öğreneceğim derseniz derslerini veren birçok kişi var ne kadara verdikleri bilmiyorum ama araştırabilirsiniz. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin.

Belli bir şirkete girip kadrolu eleman gibi çalışacaksan diploma şartı %99 isteniyor. Ama ben yazılım üzerinden kendi işimi yapacağım, kendi müşterimi bulacağım piyasada güven sağlayacağım FreeLancer kafasıyla sağdan soldan proje, iş alacağım dersen yine bu mesleği yapabilirsin. Ama bir şirkete gireceksen diploma şart diyebilirim.

Bence öğrenmek için üniversite okumak şart değil ama iş ararken sıkıntı çıkarır, kolay olmaz. Serbest bir çalışma tipi benimsersen daha rahat edersin fakat dil yeterliliğin ve sağlam bir bilgin olması lazım.

Yani her şey sana bağlı çok iyi bir projen olursa bir süre sonra onlar senin ayağına gelir ve sadece Türkiye değil yurt dışında da çalışma imkanın olabilir.

Soruyu kimse anlamamış yada ben yanlış telaffuz etmişim. Üniversiteye her türlü gideceğim. Diploma bence de geri kalmamak için şart gibi bir şey. Benim burada "Yazılım Mühendisliği" derken bölümden bahsediyorum. Yazılım Mühendisliği bölümü 270 K'dan başlıyor. Ben ise 300 K civarı yapacağım. Benim burada sorduğum soru şu; Yazılım öğrenmek için, bu bölüm dışında hangi bölümleri yazabilirim ? Çünkü bu bölüme puanım yetmiyor.

Soruyu kimse anlamamış yada ben yanlış telaffuz etmişim. Üniversiteye her türlü gideceğim. Diploma bence de geri kalmamak için şart gibi bir şey. Benim burada "Yazılım Mühendisliği" derken bölümden bahsediyorum. Yazılım Mühendisliği bölümü 270 K'dan başlıyor. Ben ise 300 K civarı yapacağım. Benim burada sorduğum soru şu; Yazılım öğrenmek için, bu bölüm dışında hangi bölümleri yazabilirim ? Çünkü bu bölüme puanım yetmiyor.
Hocam yazılım i ders olarak öğreneceğim tek bölüm yazılım mühendisliği onun dışında sadece kendin şartlarına öğrenebilirsiniz.

Geri
Yukarı