Yazılım öğrenmek

sfxlopez

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayar programcılığı bölümüne başladım henüz bilgim ve fikrim yok. Ekstra olarak yazılım ve kodlama öğrenmek istiyorum, şu an Visual Studio da HTML ve SQL kuruyorum ne yapmam gerekiyor? Nasıl öğrenebilirim veya bu bölümün yazılım ve kodlama ile ilgili bir getirisi olur mu bana?

edX’de Harvard’ın İngilizce dersleri var onlara bakabilirsin fakat zorlayabilir seni ama yine de aklında bulunsun.

Giriş seviyesi olarak da YouTube’dan thenewboston kanalını inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, bilgisayar programcılığı bölümüne başladım henüz bilgim ve fikrim yok. Ekstra olarak yazılım ve kodlama öğrenmek istiyorum, şu an Visual Studio da HTML ve SQL kuruyorum ne yapmam gerekiyor? Nasıl öğrenebilirim veya bu bölümün yazılım ve kodlama ile ilgili bir getirisi olur mu bana?
Getirisi size bağlı öğrenmek istiyorsanız udemyde bir çok ücretli kurs var YouTube takilere göre daha kaliteli

Getirisi size bağlı öğrenmek istiyorsanız udemyde bir çok ücretli kurs var YouTube takilere göre daha kaliteli
Aslında şuan hali hazırda udemy sepedimde 3 ders var hızlı ingilizce A1 Başlangıç seviye yazılım ve C# hazırlık diye sadece aklımda şüphe kalmıştı tavsiyenizi göze alacağım teşekkürler.

edX’de Harvard’ın İngilizce dersleri var onlara bakabilirsin fakat zorlayabilir seni ama yine de aklında bulunsun.

Giriş seviyesi olarak da YouTube’dan thenewboston’un kanalını inceleyebilirsiniz.
Teşekkür ederim kontrol edeceğim.

Aslında şuan hali hazırda udemy sepedimde 3 ders var hızlı ingilizce A1 Başlangıç seviye yazılım ve C# hazırlık diye sadece aklımda şüphe kalmıştı tavsiyenizi göze alacağım teşekkürler.

Teşekkür ederim kontrol edeceğim.
Udemyden ders alırken ders yorumlarını dikkate almanızı tavsiye ederim

Çok fazla yazılım dalı var. Uzmanlaşmak istediğin alanı seç. Mobil uygulamalar, Windows uygulamalar, Oyun, web vs. bir dal belirle. Bu alanda araştırmalar yap kurslar bak. İş yapan kişilerin LinkedIn profillerini incele onlar ne yapmış gibisinden ne tarz kurslar almışlar.

Çok fazla yazılım dalı var. Uzmanlaşmak istediğin alanı seç. Mobil uygulamalar, Windows uygulamalar, Oyun, web vs. bir dal belirle. Bu alanda araştırmalar yap kurslar bak. İş yapan kişilerin LinkedIn profillerini incele onlar ne yapmış gibisinden ne tarz kurslar almışlar.
Teşekkürler.

İlk başta kursa ücret vemeyee pek gerek yok daha keşif aşamasındasınız. BTK Akademi veya YouTube gibi platformkardan temel atabilirsiniz. Sonrasında ücretli kurslara geçiş yaparsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
UIdemy'e en azından C# temelleri konusunda ihtiyacınız yok.

Kişisel tavsiyem okulda HTML CSS göreceksin muhtemelen. Programlama dili olarak JavaScript öğrenmendir. Sebebini şöyle sunayım sana, yazılımcı olacak isen genel olarak 3 yol var. Front-End, Back-End ve Full-Stack. Tavsiyem önce bunların ne anlama geldiğini araştır. JavaScript her yola gelir. Kendi kütüphaneleri var bu yüzden çok yönlü bir dil. Ama öncelikle algoritma mantığını ve temel programlama becerilerini kazanman gerek. Bunun için bahsettiğim dilin kolay ve uygun olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı