Yazılım öğrenmek

Kişisel tavsiyem okulda HTML CSS göreceksin muhtemelen. Programlama dili olarak JavaScript öğrenmendir. Sebebini şöyle sunayım sana, yazılımcı olacak isen genel olarak 3 yol var. Front-End, Back-End ve Full-Stack. Tavsiyem önce bunların ne anlama geldiğini araştır. JavaScript her yola gelir. Kendi kütüphaneleri var bu yüzden çok yönlü bir dil. Ama öncelikle algoritma mantığını ve temel programlama becerilerini kazanman gerek. Bunun için bahsettiğim dilin kolay ve uygun olduğunu düşünüyorum.
Teşekkürler.

Bu arada muhakkak bir kitap temin et. Sürekli bilgisayar başında olmuyor bazen. Yeni başladığın için "Abaküs" yayın evinin "YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN HTML CSS & JAVASCRIPT" adlı kitabı alabilirsin. Konu sonlarında pekiştirmen için bol çözümlü örnekler de mevcut. Sonrasında kafanda belli bir rota oluştuğunda JavaScript 'in kütüphanelerinden devam edebilirsin. Örn. React, React Native, NodeJS, Vue vs..

Bu arada muhakkak bir kitap temin et. Sürekli bilgisayar başında olmuyor bazen. Yeni başladığın için "Abaküs" yayın evinin "YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN HTML CSS & JAVASCRIPT" adlı kitabı alabilirsin. Konu sonlarında pekiştirmen için bol çözümlü örnekler de mevcut. Sonrasında kafanda belli bir rota oluştuğunda JavaScript 'in kütüphanelerinden devam edebilirsin. Örn. React, React Native, NodeJS, Vue vs..
Teşekkür ediyorum.

Merhaba arkadaşlar, bilgisayar programcılığı bölümüne başladım henüz bilgim ve fikrim yok. Ekstra olarak yazılım ve kodlama öğrenmek istiyorum, şu an Visual Studio da HTML ve SQL kuruyorum ne yapmam gerekiyor? Nasıl öğrenebilirim veya bu bölümün yazılım ve kodlama ile ilgili bir getirisi olur mu bana?
Visual Studio'da HTML desteği yok diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı