Yazılım öğrenmeye nasıl başlanır?

EmirhanTR

Hectopat
Daha fazla  
Yazılım öğrenmek istiyorum. Biliyorum kolay değil ama en azından deneyeyim. Öğrenmeye nasıl başlayabilirim tavsiyesi olan var mı?

Buraya girip konuları okuyorsunuz, hala aklınıza takılan bir şey varsa soruyorsunuz biz de cevaplıyoruz. Nasıl fikir? :)

Araştırma ruhunuz yoksa hiç başlamayın.

Bence sırasıyla.
1 - Algoritma [Tüm hayatın ve yazılım hayatında yararı olacak.]
2 - Alan belirlenmeli [Eğer web tasarımcı olacak isen C dili pek işine yaramaz.]
3 - Alana göre dil belirlenmeli [Web tasarım'cı olacak isen html,css tarzı web tabanlı diller.]
4 - Belirlenen alana göre pratik yapılmalı. [Adı üstünde zaten.]

Öncelikle yazılım alanlarını araştır. Alan seç, alanın dillerini öğren, araştır, pratikler yap, büyük-küçük projeler yap veya incele, temiz kod yazmaya özen göster ve öğren, yorum satırları eklemeye özen ve öğren. (Lütfen bu konu başlığını açmayın artık.)

Bu tablodan öğrenmek istediğiniz programlama diline karar verebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Programlama Dilleri Tablosu.png
    Programlama Dilleri Tablosu.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 112
Yazılım öğrenmek istiyorum. Biliyorum kolay değil ama en azından deneyeyim. Öğrenmeye nasıl başlayabilirim tavsiyesi olan var mı?
Kendine ait bir bilgisayarının var olduğunu kabul ediyorum.

Notdefteri isimli uygulamayı bul ve aç (başlat)
Aşağıdakileri "hatasız" olarak yaz.

@Echo OFF
ECHO "Merhaba, ben yazılımcı olmak istiyorum."
PAUSE

"Farklı kaydet" seç ve alt kısımdaki bilgi giriş bölümlerinden isim bölümüne şöyle bir dosya adı gir:

Merhaba.bat

Ve "Dosya türü" bölümünden:

Tüm dosyalar

seç.
Ve" kaydet" butonuna tıkla ve kaydedilecek dizini seç. Kolay bulabileceğin bir yer olsun. Mesela "Belgeler" dizini olabilir.

Sonra kaydettiğin "Merhaba.bat" isimli dosyayı bul (.bat uzantısı Windows tarafından gizlenecektir.) ve dosyaya çit tıkla.

Tebrikler, ilk programını yazmış oldun ve çalıştırdın. Artık sen bir programcısın.

Buraya girip konuları okuyorsunuz, hala aklınıza takılan bir şey varsa soruyorsunuz biz de cevaplıyoruz. Nasıl fikir? :)

Araştırma ruhunuz yoksa hiç başlamayın.
1 haftadır bağırıyorum aynı bu şekilde. Konulara bakın arkadaşlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı