Yazılım öğrenmeye nereden başlamalıyım?

RJeat

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sizce yazılıma nereden başlamalıyım? C#'dan başlamak istiyorum ve C# ı bitirdikten sonra nasıl bir yol izlemeliyim sizce. Benim aklımda C# ı bitirdikten sonra.

HTML, CSS, JavaScript ve jquery e başlamayı düşünüyorum. Udemy C# kurslarım şunlar sizce hangi kursu kullanayım:​

Bu kursuda almak istiyorum sizce nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk soruyu sormuş olma, burada öyle arkadaşlar var ki seni Web alanına sokar oyun alanında gezdirir mobilden çıkarır aman diyim.
Ne yapmak istiyorsun? Aklında bir proje var mı? Galiba Web alanı ile ilgileniyorsun. C# ile başladığına göre anlaşılan backend de Asp.Net kullanacaksın. O halde doğru yoldasın. Ama kurs seçimin berbat. Sana şu kursu öneriyorum. Yapmak istediklerinin hepsini karşılayacaktır. Seni full stack dev yapma yolunda ilk adımını atmanı sağlar. Kursu bir arkadaşım aldı memnun, iyi anlatıyor dedi. Benim bir fikrim yok ancak başlıkları çok geniş o yüzden verdiğin parayı sonuna kadar hakkediyor.

İlk soruyu sormuş olma, burada öyle arkadaşlar var ki seni web alanına sokar oyun alanında gezdirir mobilden çıkarır aman deyim.
Ne yapmak istiyorsun? Aklında bir proje var mı? Galiba web alanı ile ilgileniyorsun. C# ile başladığına göre anlaşılan backend de Asp.Net kullanacaksın. O halde doğru yoldasın. Ama kurs seçimin berbat. Sana şu kursu öneriyorum. Yapmak istediklerinin hepsini karşılayacaktır. Seni Full stack dev yapma yolunda ilk adımını atmanı sağlar. Kursu bir arkadaşım aldı memnun, iyi anlatıyor dedi. Benim bir fikrim yok ancak başlıkları çok geniş o yüzden verdiğin parayı sonuna kadar hakkediyor.

Siz olsanız web öğrenirken bir yandan C# öğrenmeye devam eder miydiniz?
İlk attığım kursu iade edeyim mi 2.ci attığım kursu bedava olunca almıştım? Bir de kurs seçiminiz berbat yazmışsınız demişsizin attığım web kursu için mi bunu dediniz?

Siz olsanız web öğrenirken bir yandan C# öğrenmeye devam eder miydiniz?
İlk attığım kursu iade edeyim mi 2.ci attığım kursu bedava olunca almıştım? Bir de kurs seçiminiz berbat yazmışsınız demişsizin attığım web kursu için mi bunu dediniz?
Hayır devam etmezdim. Sadece birini öğrenirdim. İlk kurs işine yarar o yüzden dursun. Ama son kursun içerigi çok zayıf ben beğenmedim.
Ayrıca sen c# dilini neden öğreniyorsun? Web kodlarken backend için mi? Yoksa uygulama vs yapmak için mi?

Hayır devam etmezdim. Sadece birini öğrenirdim. İlk kurs işine yarar o yüzden dursun. Ama son kursun içerigi çok zayıf ben beğenmedim.
Ayrıca sen C# dilini neden öğreniyorsun? Web kodlarken backend için mi? Yoksa uygulama vs yapmak için mi?

Yardımın için teşekkür ederim çok düşündüm ve Python ile yazılıma başlayacağım. Önerdiğiniz bir kurs var mı?
Gördüğüm kadarıyla C# oyun geliştirme, oyun motorlarında kullanılıyor.
Aslında oyun geliştirmek istemiyorum, ben oyun oynarım :)

Oyununu çok beğendim başarılarının devamını dilerim,yorum yapacağım.Umarım daha iyi yerlere gelirsin.

Yardımın için teşekkür ederim çok düşündüm ve Python ile yazılıma başlayacağım. Önerdiğiniz bir kurs var mı?
Gördüğüm kadarıyla C# oyun geliştirme, oyun motorlarında kullanılıyor.
Aslında oyun geliştirmek istemiyorum, ben oyun oynarım :)

Oyununu çok beğendim başarılarının devamını dilerim,yorum yapacağım.Umarım daha iyi yerlere gelirsin.
Oyunumu oynadığın için ve iyi dileklerin için Çok teşekkür ederim. Maalesef Python kursu hakkında bilgim yok. Udemy den en çok satanlara bakabilirsin

Amacınız nedir? Ne yapacaksınız? Ona göre yorum yapalım. Masaüstü uygulaması yazacağım diyorsanız popüler dillerden C, C++ ve C#'ı öneririm. Bu örnekti. Başka düşündüğünüz alan var mı?

Bu arada en iyi dil diye bir şey yok. Sadece en popüler dil sıralaması var.

Yeni konular

Geri
Yukarı