Yazılım öğrenmeye nereden başlamalıyım?

Mustafafnt

Hectopat
Hocalarım yazılım üzerine kendimi geliştirmek ve gelecekte yazılım ile uğraşmak istiyorum. Yazılım öğrenmeye nereden başlamalıyım ve gerekli kurslar veya önerebileceğiniz kaynaklar var mı?

Ne yapmak istediğinizi belirtmemişsiniz ayrıca Sosyal'de bu soruyu aratsanız 50-100 tane konu çıkacak herhalde. Yazılım öğrenmek araştırma gerektirir.

İngilizce ile başlayıp ardından teknik kısma geldiğinizde algoritmalar ve veri yapıları ile devam etmeniz sonrasında ihtiyaçlarınıza uygun bir programlama dili öğrenmeniz iyi olur.

Ne yapmak istediğinizi belirtmemişsiniz ayrıca Sosyal'de bu soruyu aratsanız 50-100 tane konu çıkacak herhalde. Yazılım öğrenmek araştırma gerektirir.
Hocam şuan kafamda Siber güvenlik alanına yönelmek var fakat her videoda veya kaynakta farklı bir dil öneriliyor. Sizce sıfırdan Siber güvenlik alanına yönelmek için hangi dilleri öğrenmem gerekiyor ? Ayrıca yazılım mühendisliği okumamam iş bulma ve yazılım öğrenme konusunda çok büyük sıkıntılar çıkarır mı?

"Yazilim" cok genel bir kavram. Yazilima dair neyi ogrenmek istiyorsun?

"Hekimlik ogrenmek icin nereden baslanmali?" gibi bir soru bu.

Siber guvenlik , mobil uygulama gelistirme vs bunlarin hepsi icin temel egitimleri tamamlamak gerek, onlar da algoritma, matematik , data structure, network, isletim sistemi, programlama dilleri vs gibi konulardan ibaret.

ITU'nun egitimi nasildir? Daha cok donanimsal demistiniz diye hatirliyorum. Ayrica Universite sinavina calisirken hobi olarak programlama ogrenmeye gerek var mi? Ve Ingilizcemi simdiden gelistireyim mi? Tesekkurler.

Ben cok saglam egitim almis ITU'lu insanlarla calistim. Egitiminin gayet iyi oldugunu dusunuyorum. Sadece Ingilizce seviyeleri pek iyi degil ( bana gore ) ve biraz fazla donanim odakli ders aliyorlar ( mikro islemci - logic - circuit - mikrobilgisayar ). Cloud sistemler, daginik sistemler gibi dersler yok ana mufredatta. Bence bu hata fakat baskasina gore de dogru olabilir.

Bence Ingilizce seviyenden ziyade matematigini gelistir, calculus, lineer, istatistik; cunku bunlari Turkce de ogrenebilirsin. Matematik evrensel ne de olsa.

Ben cok saglam egitim almis ITU'lu insanlarla calistim. Egitiminin gayet iyi oldugunu dusunuyorum. Sadece Ingilizce seviyeleri pek iyi degil ( bana gore ) ve biraz fazla donanim odakli ders aliyorlar ( mikro islemci - logic - circuit - mikrobilgisayar ). Cloud sistemler, daginik sistemler gibi dersler yok ana mufredatta. Bence bu hata fakat baskasina gore de dogru olabilir.

Bence Ingilizce seviyenden ziyade matematigini gelistir, calculus, lineer, istatistik; cunku bunlari Turkce de ogrenebilirsin. Matematik evrensel ne de olsa.

Hocam peki ya yurt disindaki universiteler kadar iyi egitim veriyor mu bizim sayili universitelerimiz? Yoksa ortalama mi yine? Ayrica cift anadal olayini biliyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı