Yazılım öğrenmeye nereden ve nasıl başlamak doğru olur?

Phomeus

Hectopat
Yazılım öğrenmek istiyorum ama hangisini öğrenmeye başlamam daha doğru olur bilmiyorum, hangisi yazılımdan soğutmadan daha pratik bir şekilde öğreneceğim yazılım dili olur? 1 milyon istihdam projesi ilk çıktığı zaman katılmıştım ama bilgisayarım olmadığı için çok ilgilenemedim burada ki derslerden yazılım öğrenilebilinir mi? Bau'dan Online kodlama derslerine katılmıştım Python'dan basit bir iki kod ve kodlamanın mantığını anlatmışlardı sonrasında dersler iptal olduğu için devam edemedim.

Web en motive eden olur. Çünkü yaptıkların ekranda.
Aslında olay senin ne istediğine bağlı. Alanları araştır ve ona göre devam et. Aklında bir alan yoksa eğer ki okuduktan sonra alanları Web öneririm. Python ile başla diyneleri de dinleme.
Bir diğer önerim ise derslerini Udemy veya Youtube'dan al. BTK gibi yerlere girme bile.

Yazılım öğrenmek istiyorum ama hangisini öğrenmeye başlamam daha doğru olur bilmiyorum, hangisi yazılımdan soğutmadan daha pratik bir şekilde öğreneceğim yazılım dili olur? 1 milyon istihdam projesi ilk çıktığı zaman katılmıştım ama bilgisayarım olmadığı için çok ilgilenemedim burada ki derslerden yazılım öğrenilebilinir mi? Bau'dan Online kodlama derslerine katılmıştım Python'dan basit bir iki kod ve kodlamanın mantığını anlatmışlardı sonrasında dersler iptal olduğu için devam edemedim.

Udemy falan gibi sitelerden kurslar alarak öğrenebilirsin devletin kendine ait Online kurs yerlerıde var diye biliyorum.

Aslında olay senin ne istediğine bağlı. Alanları araştır ve ona göre devam et. Aklında bir alan yoksa eğer ki okuduktan sonra alanları web öneririm. Python ile başla diyneleri de dinleme.
Bir diğer önerim ise derslerini Udemy veya YouTube'dan al. BTK gibi yerlere girme bile.

Web tasarımı benim işim için de iyi olabilir önümüzdeki 1 2 sene içinde Online olarak tıbbi aromatik bitki satmayı düşünüyorum bu nedenle benim için de iyi bir deneyim olabilir. BTK çok mu kötü?

Udemy falan gibi sitelerden kurslar alarak öğrenebilirsin devletin kendine ait Online kurs yerlerıde var diye biliyorum.

Evet 1 milyon istihdam var ama ne kadar doğru ve etkili kurslar veriliyor bir bilgim yok.

Web tasarımı benim işim için de iyi olabilir önümüzdeki 1 2 sene içinde Online olarak tıbbi aromatik bitki satmayı düşünüyorum bu nedenle benim için de iyi bir deneyim olabilir. BTK çok mu kötü?
Evet. Para vermek istemiyorsan Youtube'dan bak sayısızca kaynak var. Ben şahsen Udemy'den de alıyorum Youtube'dan da izliyorum. Tek kaynakla gidilmiyor zaten. Mesela şöyle söyleyeyim 6-7 tane kurs almışımdır (iki tanesine başlamadım bile ucuzken almıştım :D ) ilk freelance işimi 100 euro'ya yapmıştım ve daha ilk işimde katını kazandım. Yani kursa para vermeyi kötü görmüyorum çünkü ilk işinde katını alıyorsun.

Yazılıma başlama amacın ne?

Evet 1 milyon istihdam var ama ne kadar doğru ve etkili kurslar veriliyor bir bilgim yurtda

Yurt dışından Türkçe alt yazılı dersler verenler var onlara da bakabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında olay senin ne istediğine bağlı. Alanları araştır ve ona göre devam et. Aklında bir alan yoksa eğer ki okuduktan sonra alanları web öneririm. Python ile başla diyneleri de dinleme.
Bir diğer önerim ise derslerini Udemy veya YouTube'dan al. BTK gibi yerlere girme bile.

Web kodlamayı öğrenmek tahmini ne kadar sürer? En azından giriş seviyesine gelip bir şeyler yapmak ne kadar zaman alır?

Yurt dışından Türkçe alt yazılı dersler verenler var onlara da bakabilirsin.
"Udemy".

Web kodlamayı öğrenmek tahmini ne kadar sürer? En azından giriş seviyesine gelip bir şeyler yapmak ne kadar zaman alır?
Sana bağlı. 2 konu da sana bağlı. Kime göre giriş? Önemli olan o. Mesela bana göre giriş belki normal tek bir sayfa. Sana göre forum gibi. Bu işe zaman vermen lazım 1 yılda falan olacak şeyler değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı