Yazılım piyasası düzelir mi?

Merhaba. Pandemiden sonra yazılım sektöründe epey yığılma oldu. Bilgisayarla ilgili üniversite bölümü okuyan ve okumayan pek çok insan bu sektöre yöneldi. İş bulmak çoğu yazılımcıyı etkiledi özelliklede juniorları etkiledi. Çoğu senior geliştiriciler bile aylarca iş bulamayabiliyor. Sizce bu sektörde iş bulma konusu düzelecek mi yoksa daha da daralacak mı? Malum yapay zekada hızla katlanarak gelişiyor.
Ben junior geliştiriciyim ve bilgisayar programcılığı mezunuyum iş bulamadım. İş başvurularında hatta staj başvurularında bile geri dönüş alamıyorum. Staj başvurularında kendini geliştirmiş arkadaşlarımın da staj veya iş bulamadığını görüyorum. Sektörün bu durumda olduğunu görünce DGS'ye yönelmeye karar verdim. Belki sektör düzelir diye.
Okulu uzatıp iş bulamama durumu da var. Başka bir alana mı yönelsem diye düşünmeye başladım fakat bu işi seviyorum.
Yazilimla ilgilenmiyorum ama maaşları neden bu kadar düşük anlam veremiyorum. Belki sürüsüyle eleman var diye bilemiyorum. Bence hangi iş olursa olsun en iyisi olmak için çabalayın, gerisi gelir . Yani yazılımcı olarak iş bulamıyorsanız işveren olmak için çabalayın. Yazılımcı olmadığım halde kafamda uygulamaya geçirmek istediğim fikirler var. Bunları gerçekleştirmeyi çok istiyorum , önce bir yazılımcı tanıdığımın olması lazım 😊 birçok şeyin önü kapandı ama umutsuz olmamak lazım. Harekete geçmek lazım.

Yazilimla ilgilenmiyorum ama maaşları neden bu kadar düşük anlam veremiyorum. Belki sürüsüyle eleman var diye bilemiyorum. Bence hangi iş olursa olsun en iyisi olmak için çabalayın, gerisi gelir. Yani yazılımcı olarak iş bulamıyorsanız işveren olmak için çabalayın. Yazılımcı olmadığım halde kafamda uygulamaya geçirmek istediğim fikirler var. Bunları gerçekleştirmeyi çok istiyorum, önce bir yazılımcı tanıdığımın olması lazım 😊 birçok şeyin önü kapandı ama umutsuz olmamak lazım. Harekete geçmek lazım.

Eskisi gibi değil, eskiden bir elin beş parmağını geçmezdi bu işle uğraşan. Artık ekonomi sıkıntı olduğu için insanlar ek iş olarak takılıyorlar. Sonra ana işe çeviriyorlar :)

Merhaba. Pandemiden sonra yazılım sektöründe epey yığılma oldu. Bilgisayarla ilgili üniversite bölümü okuyan ve okumayan pek çok insan bu sektöre yöneldi. İş bulmak çoğu yazılımcıyı etkiledi özelliklede juniorları etkiledi. Çoğu senior geliştiriciler bile aylarca iş bulamayabiliyor. Sizce bu sektörde iş bulma konusu düzelecek mi yoksa daha da daralacak mı? Malum yapay zekada hızla katlanarak gelişiyor.
Ben junior geliştiriciyim ve bilgisayar programcılığı mezunuyum iş bulamadım. İş başvurularında hatta staj başvurularında bile geri dönüş alamıyorum. Staj başvurularında kendini geliştirmiş arkadaşlarımın da staj veya iş bulamadığını görüyorum. Sektörün bu durumda olduğunu görünce DGS'ye yönelmeye karar verdim. Belki sektör düzelir diye.
Okulu uzatıp iş bulamama durumu da var. Başka bir alana mı yönelsem diye düşünmeye başladım fakat bu işi seviyorum.

Mühendislik isteyen 10 kişinin 9U para için seçmiş mesleği napcan aga sorsan bir şey bilmez cahil insanlar zaten (görüyorum kaç tane öyle) sen düzgün CV yap diplomaya değil tecrübeye bakarlar. Sen kendini geliştir boş ver yüksek seviyeye gelince gerekirlerse herkesi atıp seni bile alırlar.

Freelance olarak ne kazanıyorsun acaba çok merak ettim atsana 😄

Forum harbiden çok fazla gereksiz insan dolmuş uzun süre girmeyince fark ediyor insan.
Aynen.

İsmimin anlamını biliyor musun? Bildiğini bile sanmıyorum, insanları soğutma.
Ha kazancımı merak mı ediyorsun? şuan monthly salary ortalama 4000$ civarında. Kış aylarında 5000$ civarında. Günde 5 saat çalışıyorum sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı