Yazılım vs hukuk

Windows Adam

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Şimdi EA seçip Hukuk'a gitmeyi ve oradan hakim olmayı düşünüyordum ama sonradan aklıma referansımın olmadığı ve maksimum avukat olabileceğim geldi.
Ben de sayısal seçip yazılım mühendisliğine gitmeyi düşünüyorum. Önümde düşünmek için 1 ay var ve benim gönlüm yazılım mühendisliğinden yana.
Sizin tavsiye verebileceğiniz bir nokta var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi EA seçip Hukuk'a gitmeyi ve oradan hakim olmayı düşünüyordum ama sonradan aklıma referansımın olmadığı ve maksimum avukat olabileceğim geldi.
Ben de sayısal seçip yazılım mühendisliğine gitmeyi düşünüyorum. Önümde düşünmek için 1 ay var ve benim gönlüm yazılım mühendisliğinden yana.
Sizin tavsiye verebileceğiniz bir nokta var mı?
Bence yazılım mühendisliğine git ama çok çalışman lazım kendini geliştirmen yurt dışında iş imkanı araman gerek geleceğin mesleği ne de olsa önü açık ama malum ülkemizde çok iş imkanı yok.

İkisi de ucu çamurlu değnek gibi ama yazılım daha mantıklı. Çevreniz yoksa avukatlıkta zor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım çok fazla hypelandı bana kalırsa. Çok çalışman lazım ki bir yerlere gelebilesin fakat yazılımı sevmeyen adam asla yapamaz öyle illet bir bölüm ( sevmeyen için )

Yazılım mühendisliğinin hukuka nazaran daha üst bir hedef olduğunu, sayısal gibi bir alandan hatrı sayılır bir başarı elde etmeniz gerektiğini hatırlatmak isterim.

Yazılım mühendisliğinin hukuka nazaran daha üst bir hedef olduğunu, sayısal gibi bir alandan hatrı sayılır bir başarı elde etmeniz gerektiğini hatırlatmak isterim.

Sayısalda da matematik var eşit ağrılıkta da :) tarihim çok iyi ama işte hukuka gidersem işsiz kalma ihtimalim fazla mı olur ki?

Geri
Yukarı