Yazılım vs hukuk

Sayısalda da matematik var eşit ağrılıkta da :) tarihim çok iyi ama işte hukuka gidersem işsiz kalma ihtimalim fazla mı olur ki?
Sadece matematik değil olay, ki zaten genele bakıldığında yazılım mühendisliği için matematikten daha fazla soru yapmanız lazım. Bunun haricinde işin içine AYT fen giriyor. En zor AYT sınavı sayısal alanına ait. İyi sıralamalar yapmak sayısalda oldukça zor.

Hocam ülkenin yarısı hukuk okuyor.

Evet o yüzden sayısal seçeceğim :D

Sadece matematik değil olay, ki zaten genele bakıldığında yazılım mühendisliği için matematikten daha fazla soru yapmanız lazım. Bunun haricinde işin içine AYT fen giriyor. En zor AYT sınavı sayısal alanına ait. İyi sıralamalar yapmak sayısalda oldukça zor.

Kimya dışında fenim iyi onu da halledeceğiz inşallah yaz tatilinde.

@ibrahimY bari bir şey yazaydın da aydınlanma yaşayaydım be reis dislike atıp gitmişsin.

Son düzenleme:
Şimdi EA seçip Hukuk'a gitmeyi ve oradan hakim olmayı düşünüyordum ama sonradan aklıma referansımın olmadığı ve maksimum avukat olabileceğim geldi.
Ben de sayısal seçip yazılım mühendisliğine gitmeyi düşünüyorum. Önümde düşünmek için 1 ay var ve benim gönlüm yazılım mühendisliğinden yana.
Sizin tavsiye verebileceğiniz bir nokta var mı?
Hocam eğer sayısalı ve yazılım bölümünü yapabileceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle yazılım okuyun. Ben de eşit ağırlıkçı olduğum için hukuk okumak zorunda kalabilirim feni yapamıyorum çünkü. Ve yazılım çok daha önü açık bir meslek. Aynı zamanda kendinizi geliştirip ingilizce de öğrenirseniz yurtdışına çıkabilme olasılığınız da çok yüksek.

Yazilim para icin yapilacak meslek degil once bunu kesinlestirelim. Eger gercekten ilgini cekiyorsa gir. Yoksa bilgisayara ilgim var onu da yaparimlik bir olay degil. Zira surekli kendini guncelleme durumu ve mesai kavraminin olmayisi cok cabuk bikmana veya burnout yasamana neden olabilir.

Geri
Yukarı