Yazılım zor mu?

dwarekithx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar donanım sorusundan sonra annem yazılım için haklı olarak önü daha açık falan diyor. Yine mesleki eğitim ile ona da gitme ihtimalim var. Ama ben matematik de çok iyi değilim ve matematik lazım mı bilmiyorum. Neler lazım? Çok mu zor bir iş? Cevaplarsanız sevinirim iyi günler.

Arkadaşlar donanım sorusundan sonra annem yazılım için haklı olarak önü daha açık falan diyor. Yine mesleki eğitim ile ona da gitme ihtimalim var. Ama ben matematik de çok iyi değilim ve matematik lazım mı bilmiyorum. Neler lazım? Çok mu zor bir iş? Cevaplarsanız sevinirim iyi günler.

Yazılım meslek lisesine daha bu sene başladım. Meslek dersleri ve edebiyat ile matematik dışındaki dersler notları çok etkilemiyor. Sayısal lazım elbette. Doğru meslek lisesini seçersen çok faydalı oluyor yazılım dersleri.

Alana ve kullandığın dile göre değişir. Matematik önemli ama çalışarak geliştirebilirsiniz bence.

Kankam bende meslek liseli ama yazılım bölümünden çıktım ve bizim eğitimimiz berbattı. 3 tane farklı programlama dilini aynı gün içinde öğretiyorlardı ve daha birinde bir şey öğrenemeden diğerine geçiyorduk ve ben aşırı soğumuştum yazılımdan ama hep hayalimdi ama yine kendi saçmalığımdan liseye kadar yazılımı hiç araştırmadım. Sonucunda liseden boş bir şekilde çıktım ben değil 21 kişilik sınıfımız çıktı. Eğer ki yazılıma gidersen eğitimin nasıl olur bilmiyorum ama eve gidince de kendin bakmaya devam etmeni aşırı derece de öneririm tek okul da öğreneceğin ile kalırsan boşa gidersin gibi bir şey. Bana ne oldu diye sorarsan yaklaşık 4-5 aydır web programlama ile ilgileniyorum ve güzel bir ilerleme kaydettim. Bu şekilde devam edip bir işe girmeyi planlıyorum. Özet geçmek gerekirse yazılıma git en aptal insan bile yapabilir ama özveri istiyor bunu deyince de korkma sadece pratik yap ve gerçekten anla. Mesela bölüm bölüm ders izlersin evde izleyip geçme anladıysan geç. Ve insanların dediklerinden korkma. İstersen yaparsın düşündüğün kadar zor değil. Her şeyi yapabiliriz bu hayatta.

Yazılım meslek lisesine daha bu sene başladım. Meslek dersleri ve edebiyat ile matematik dışındaki dersler notları çok etkilemiyor. Sayısal lazım elbette. Doğru meslek lisesini seçersen çok faydalı oluyor yazılım dersleri.

Ben okulu bırakıp gideceğim ama.

Bu kadar zeki anneler kaldı mı? Doktor ol falan demeyen vay be evet yazılım en mantıklı bölümdür kendini ne kadar geliştirirsen o kadar kazanrsın.

Matematik çok lazım mı?

Önü açık ama çok fazla ilgi gördüğü için yakında ortalık yazılımcı çöplüğü olacak. Aralarından sıyrılırsan ne güzel.

Sen de yazılımcı mısın?

Zor, ben vazgeçmiştim. Üstüne düşmen gerek diğer meslekler gibi aslında.

Neyin zor olduğunu örnek verir misin yani matematik mi dil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı