Yazılım zor mu?

Matematik ve geometri açısından yapamadığım iki dersdi aslında. Senin iyiyse ve ortalama zekanın biraz üzerindeysen iyi paralar kazanbilirsin.

Arkadaşlar donanım sorusundan sonra annem yazılım için haklı olarak önü daha açık falan diyor. Yine mesleki eğitim ile ona da gitme ihtimalim var. Ama ben matematik de çok iyi değilim ve matematik lazım mı bilmiyorum. Neler lazım? Çok mu zor bir iş? Cevaplarsanız sevinirim iyi günler.

Mesleki eğitim ile oraya gitme ihtimalim var derken?
Biraz anlatabilir misiniz liselerden mi bahsediyorsunuz? Bende oraya nakil isteyecektim ama çok iyi meslek seçenekleri bulunmayabilir diye dönem sonuna ertelemiştim.

Zorluk subjektif bir mesele.
Birinin kolay ya da zor demesinin hicbir anlami yok.

Matematigi supersonik olan bir insan icin de yazilim gelistirmek zor olabilir. Tek parametreye indirgenemez meslek secimi.

Ayrica bunu forum kenarlarinda, cevap verenlerinin %99'unun profesyonel meslek erbabi dahi olmadigi ortamda sorman da yanlis. Cevap verenlerin yarisi muhendis degildir, oteki yarisi da yazilimdan anlamaz.

Rehber hocaniz falan yok mu, kisiye ozel meslek tercihi konusunda yardimci olan?
Annem onu istiyor, babama kalecilik cekici gelmis top mu tutsam acaba kafasiyla meslek secmeyin.

Arkadaşlar donanım sorusundan sonra annem yazılım için haklı olarak önü daha açık falan diyor. Yine mesleki eğitim ile ona da gitme ihtimalim var. Ama ben matematik de çok iyi değilim ve matematik lazım mı bilmiyorum. Neler lazım? Çok mu zor bir iş? Cevaplarsanız sevinirim iyi günler.

Isteğin varsa başarırsın ama gerçekten zordur.

Bilgisayarın var ise biraz da ilgiliysen gitmeni öneririm. Matematik demişsin 11 ve 12.Sınıfta AYT (Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji) dersleri yok Web Dev. olursan Matematiğe gerek kalmaz gelmeni öneririm. Ben 11.Sınıftayım. Sorun olursa sor cevaplayayım. (Şuan okulun bilgisayarından yazıyorum.)

Yeni konular

Geri
Yukarı