Yazılıma başlarken nelere dikkat edilmeli?

jhonnydepp

Decapat
Daha fazla  
Geçen aylara kadar hatrı sayılamayacak bir bilgisayarım vardı, yenisini aldım, yazılıma bir yerden başlamak istiyorum çünkü ileride ki mesleğim olarak düşünüyorum ayrıca bence erkenden başlamanın çok faydası olacaktır çünkü 19 yaşında adam daha yeni başlamışken senin 3-4 senelik bir yazılım geçmişin olacak ve değerli bir altın gibi görüleceksin. Benim düşüncelerim bu, nereden başlamalıyım? Yazılım programım ne olması lazım? Yardımcı olabilir misiniz? Aşağıya sistemimi bırakıyorum yeterli olup olamayacağına karar verirsiniz, teşekkürler. Ayrıca şimdilik yazılım dilimi Python olarak düşünüyorum çünkü başlangıç için kolay diyorlar, tabii bunlar oradan buradan duyduğum bilgiler.
-
i3 10105F 3.70 GHz.
GTX 1660 Super 6 GB.
480 GB SSD.
16 GB RAM.
-
Belki işlemci düşük gelebilir ama kararsızım. İyi sosyaller.

Geçen aylara kadar hatrı sayılamayacak bir bilgisayarım vardı, yenisini aldım, yazılıma bir yerden başlamak istiyorum çünkü ileride ki mesleğim olarak düşünüyorum ayrıca bence erkenden başlamanın çok faydası olacaktır çünkü 19 yaşında adam daha yeni başlamışken senin 3-4 senelik bir yazılım geçmişin olacak ve değerli bir altın gibi görüleceksin. Benim düşüncelerim bu, nereden başlamalıyım? Yazılım programım ne olması lazım? Yardımcı olabilir misiniz? Aşağıya sistemimi bırakıyorum yeterli olup olamayacağına karar verirsiniz, teşekkürler. Ayrıca şimdilik yazılım dilimi Python olarak düşünüyorum çünkü başlangıç için kolay diyorlar, tabii bunlar oradan buradan duyduğum bilgiler.
-
i3 10105F 3.70 GHz.
GTX 1660 Super 6 GB.
480 GB SSD.
16 GB RAM.
-
Belki işlemci düşük gelebilir ama kararsızım. İyi sosyaller.
Özellikler gayet yeter, Phyton artık çok sık kullanılmasa da programcılığın temelini anlamak adına ilk onu öğrenmek çok kötü bir fikir değil ancak zaman kaybetmeden C tarafına geçmeniz en doğrusu. Tabi tüm bunları öğrendikten sonra hangi tarafa yönleneceğinize karar vermeniz de bence en doğrusu çünkü yazılım bir sürü dala ayrılıyor güvenliğinden tutun, program geliştirmeye. Ayrıca bu işin gerçekten araştırma üzerine olduğunu kendinizi yenilemeden pek bir yere varamayacağınızı yani açıkcası bu işin dışardan gözüktüğü gibi sadece masa başında otur kod yaz tarzı olmadığını belirteyim. Önce nereye yönleneceğini belirle diyenlerin aksine ben çok bariz bir yöneliminiz yok ise önce hangi yönlerde nasıl kodlar yazılır onu üsttende olsa öğrenip ona göre seçim yapmanızı tavsiye ederim.

Birçok yazılım alanı için oldukça yeterli PC.
Yazılım için gerekenler;
-Araştırma yapmayı bilmek.
-Kaynak okumayı öğrenmek.
-İngilizce.

Öncelikle yazılım dediğin şey koskoca bir dünya, yani biri sana gelip meslek öğrenmek istiyorum dese ona bir meslek önermek için 40 tane soru sorman gerekecek, nasıl bir iş istiyorsun, neleri seversin, ne gibi beklentin var vs. işte yazılım öğrenmek de böyle, siber güvenlik mi istiyorsun, oyun yapmak mı, web sitesi mi, mobil uygulama mı vs. Uzar gider bu liste işte önce sen ne yapmak istediğini öğrenip "şunu şunu yapmak istiyorum bana ne önerirsiniz demen lazım" öbür türlü sorun "bana meslek önerin" demekten öteye gitmiyor.

Yazılım için gerekenler;
-İngilizce.

Öncelikle yazılım dediğin şey koskoca bir dünya, yani biri sana gelip meslek öğrenmek istiyorum dese ona bir meslek önermek için 40 tane soru sorman gerekecek, nasıl bir iş istiyorsun, neleri seversin, ne gibi beklentin var vs. işte yazılım öğrenmek de böyle, siber güvenlik mi istiyorsun, oyun yapmak mı, web sitesi mi, mobil uygulama mı vs. Uzar gider bu liste işte önce sen ne yapmak istediğini öğrenip "şunu şunu yapmak istiyorum bana ne önerirsiniz demen lazım" öbür türlü sorun "bana meslek önerin" demekten öteye gitmiyor.
Oyun yapmak istiyorum. Peki oyun geliştirmek için ne öneriyorsunuz o zaman?

Yazılım için gerekenler;
-İngilizce.

mesela hem web sitesi hem de iOS developer olmak istiyorum mümkün mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı