Yazılıma nereden başlamalıyım?

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam, kendimi geliştirme konusunda yazılım öğrenmeyi hedefledim. Yaşım 18 ve biraz geç kalmış olsam da hem bir uğraşım olsun hem de kendime bir şeyler katayım istiyorum. Öncelikle bazı sorularım var.
-Yazılımın türleri var mı?
-Hangi yazılım günümüzde en çok tercih edilmekte?
-Hangi yazılımı öğrenmeliyim ve nereden öğrenebilirim?

Yeterli bir ingilizcen varsa PyCharm uygulamasını indir. Sonra YouTube'a öğrenmek istediğin dilin öğretim listesini araştır. Sonra başla. Tabii paran varsa ücretli kursta alabilirsin, o daha etkili olur bana göre.

Evet.

Python.

Kendine seçtiğin bir alan var mı? Örnek olarak: Makine öğrenimi, yapay zeka, gömülü sistemler vb. şeyler.
Python ile ne gibi şeyler yapılabilir? Hiçbir fikrim yok yazılım konusunda beni aydınlatın lütfen. Neler yapabilirim yazılım bilgimle? Alanım için değil hocam kendimi geliştirmek adına öğrenmek istiyorum bir uğraş olsun gibisinden, Uçak Gövde-Motor Bakım istiyorum.

İşte çalışayım, akşam eve gelince yazılama bakayım demekle öğrenilmiyor. Koskoca bir dünya, balık tutmak gibi hobi olarak yapılacak bir şey değil. Eğer çevrende sana yardımcı olacak kimse yoksa tek başına da internetten falan öğrenemezsin onu da söyliyim sonradan hayal kırıklığına uğramayın.

Selam konuyu gördüm ve motivasyon olması için yorum bırakmak istedim. 26 yaşında yazılıma başladım ve yazılım sektöründe çalışanım. Asla geç değildir. Başarılar dilerim şimdiden.

Yeni konular

Geri
Yukarı