C# Yazılıma nereden başlanır?

Kendi oluşturduğum, önerdiğim eğitim setleri ile başlayabilirsiniz.

Kendi oluşturduğum, önerdiğim eğitim setleri ile başlayabilirsiniz.

Hocam BTK'daki eğitimler nasıl? Biraz gereksiz uzun ama sertifka gibi bir şey veriyormuş, sırf sertifka için izlemeye değer mi?

C# öğrenmek istiyorum. Ama bir türlü başlayamıyorum. Nasıl yazılım öğreneceğim?
Mesela öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirebilirsin. Küçük 2 boyutlu Hyper Casual oyun kodlayabilirsin. Udemy'de güzel eğitimler var. Aynı zamanda Unity'nin öğrenciler için çok güzel ingilizce ücretsiz kursları var. BTK akademide bir seçenek.

Bana göre en iyi YouTube'dan öğrenirsin tabii ki bir yere kadar. YouTube sana temelleri öğretir, kendini geliştirmen sana bağlıdır. YouTube'da C# eğitim serisi yazarak temelini oturtman gerekiyor. Bunu eğlenerek yap kendini sıkma, sıkılırsın.
Temelini attıktan sonra forum siteleri, bloglar vb. yerler de open-Source dediğimiz kaynak kodlu olarak paylaşılmış projelere göz at indirip mantığını çöz bu algoritmanı geliştirir.
Sana tavsiyem asla copy-paste yapan biri olma. Bir kodu defalarca tek tek elle yaz isterse o kod 1.000 satırlık olsun. Eğer bir kere copy-paste yapmaya alışırsan bu böyle gider ve hiç gelişemezsin. Zaten Full stack developer olduğun zaman kendine ait uygulamanı yaparsın asistan tarzı içinde sana yardımcı olacak hazır kodlarını oluşturur dilediğin zaman tek arama ile ulaşırsın ^^

Hocam bir şey sorabilir miyim? Sertifika alınca ne oluyor çok merak ettim yani ne gibi bir yararı oluyor? Cevap verirseniz sevinirim teşekkürler :)

Hocam ben daha hiçbir eğitimi tamamlamadım fakat her hafta mailime BTK'den şu kadar şu alanda iş buldu gibisinden mail geliyor. Sanırım bazı şirketler ya da kurumlar sertifkaya güvenerek işe alıyor ya da belli bir ücrete iş yaptırıyor. Benim tek bildiğim bu.

Hocam BTK'daki eğitimler nasıl? Biraz gereksiz uzun ama sertifka gibi bir şey veriyormuş, sırf sertifka için izlemeye değer mi?

BTK güzel fakat dediğin gibi çok uzatıyorlar. Sıfırdan başlayan biri için güzel. Eğitim sonu verilen sertifikanın bir anlamı yok. Aynısını ismekte veriyor. İş başvurularında bir işine yaramaz.

Hocam bir şey sorabilir miyim? Sertifika alınca ne oluyor çok merak ettim yani ne gibi bir yararı oluyor? Cevap verirseniz sevinirim teşekkürler :)

Bende bir sürü var. BTK ve ismekten aldığım. Photoshop, Python, İngilizce A1, CSS, HTML vs. hepsi çöp.

Bana göre en iyi YouTube'dan öğrenirsin tabii ki bir yere kadar. YouTube sana temelleri öğretir, kendini geliştirmen sana bağlıdır. YouTube'da C# eğitim serisi yazarak temelini oturtman gerekiyor. Bunu eğlenerek yap kendini sıkma, sıkılırsın.
Temelini attıktan sonra forum siteleri, bloglar vb. yerler de open-Source dediğimiz kaynak kodlu olarak paylaşılmış projelere göz at indirip mantığını çöz bu algoritmanı geliştirir.
Sana tavsiyem asla copy-paste yapan biri olma. Bir kodu defalarca tek tek elle yaz isterse o kod 1.000 satırlık olsun. Eğer bir kere copy-paste yapmaya alışırsan bu böyle gider ve hiç gelişemezsin. Zaten Full stack developer olduğun zaman kendine ait uygulamanı yaparsın asistan tarzı içinde sana yardımcı olacak hazır kodlarını oluşturur dilediğin zaman tek arama ile ulaşırsın ^^

Bu doğru. Videodaki kodları kendine göre değiştir. Aynısını yazma. Farklı şekillerde yaz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı