Yazılıma nereden başlanmalı?

• Konuyu başlatan Labne
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 721

Labne

Kilopat
Yazılıma başlamak istiyorum, nereden başlamalıyım? YouTube video serisi önerebilir misiniz? Bununla alakalı diğer konular maalesef çok eski.

Amma da eski ya, değil mi?

Farkında mısın bilmiyorum ama el üstünde tutulan C++, C#, Java, Python gibi diller 2010 yılında vardı. Kesin emin olmadığım ve bakmak istemediğim için 2000 demiyorum ama o zaman bile denebilir.
Muhtemelen sen daha yoktun o zamanda. Eski bir şey yok. Açılmış konulara bakabilirsin. Google amcaya sorsan 2 milyon sonuç çıkar. Udemy denen şeyi bildiğini ikimiz de biliyoruz. Daha ne bekliyorsun?

Neyse linç etmeyi bir tarafa bırakırsam eğer😅; Önce algoritmanızı geliştirin, Python ile başlarsanız bu konuda yardımı olacaktır. Daha sonra hangi alanda geliştirme yapmak istediğinize karar verip ona uygun dili seçebilirsiniz.

Bugün açılmış, en azından konu açtığınız bölüme baksaydınız. :(

Hani interneti geçtim, burada da artık aynı cevaplar dönüyor. Üstelik bize, özel bir bilgi bile vermemişsiniz ki, size özel bir öneride bulunalım.

Yaşını bilmiyorum, hangi sınıfsın bilmiyorum, ilgi alanını bilmiyorum, hobi mi yoksa ciddi iş için mi öğrenmek istiyorsun bilmiyorum... Altyapın var mı bilmiyorum...

Böyle araştırmadan direkt cevap isteyeceksen, hiç başlama bence. Araştırmasını ve aramasını bilmeyen biri, programlamada başarılı olamaz. Bunu kişisel algılama, genele konuşuyorum.

Çünkü farklı bir cevabımız yok.

Gayet yeni görünüyor.

Gariptir konuyu açarken bu konuyu bana göstermedi gösterdiği bütün konular 2010 senesinden kalma idi çok garip şimdi ise bu gün bunu soran galiba 5. kişi olduğumu öğreniyorum teşekkür ederim. :D.
Daha cevap yazana kadar ne kadar linç edilmişiz :D.

Geri
Yukarı