Yazılıma yeni başlayanlar için dil tavsiyesi

C# iki alanda da kullanılıyor. İsterseniz C# konsol ile başlayın. Temel eğitim aldıktan sonra ya Unity ile oyun yapmaya ya da web alanında diğer dilleri geçebilirsiniz.

Tamamdır. Dediğiniz gibi başlayacağım. Çok çok teşekkür ederim.
Site yapmak için:
  • PHP.
  • HTML.
  • Java.
  • CSS.
  • ASP.
  • MySQL

Bu diller lazım ama hepsi değil. Benim de tam fikrim yok.
Onun dışında hangisine daha yakın hissediyorsanız ondan başlayın.

Size de çok teşekkür ederim. JavaScript'i kullanacağım site için.

Full stack developer olacaksa C# lazım. C# öğrendikten sonra isterse web alanında(HTML, CSS, JS) ya da oyun alanında kendini geliştirebilir.

Benim asıl önceliğim bilgisayar oyun-uygulamaları. Olurda bu dillerde ustalaştığım günleri görürsem JavaScript'e geçeceğim. Sizce nasıl ve nereden başlamalıyım? Bir de öğrenmem için sayfa/kanal var mıdır?

HTML öğrenmeden site yapılmaz diye biliyorum.

+

Benim asıl önceliğim bilgisayar oyun-uygulamaları. Olurda bu dillerde ustalaştığım günleri görürsem JavaScript'e geçeceğim. Sizce nasıl ve nereden başlamalıyım? Bir de öğrenmem için sayfa/kanal var mıdır?
CS50X en iyi başlangıçlardan biri. Kısa kısa her dili gösteriyor ve algoritma yapısını anlatıyor.
Türkçe hali;

CS50X en iyi başlangıçlardan biri. Kısa kısa her dili gösteriyor ve algoritma yapısını anlatıyor.
Türkçe hali;

Çok teşekkür ediyorum kral. C#'den sonra C++ ya geçmeyi planladım. Çok heyecanlıyım inşallah gözümde büyüdüğü gibi yardım almadan proje yapmak zor değildir.

Geri
Yukarı