Yazılımda Teknoloji/Alan Seçimi ve Staj

UstaEmir

Kilopat
Daha fazla  
Evet, gerçekten Framework, toolkit veya kökten alan sormak istiyorum. Üçüncü sınıfa geçtim (en sıkıntılısı), birazcık Flutter haricinde temel kodlama harici bilgim yok. Fırsatları hep teptim.
Staj bulmam lazım, lakin pek tercih edilebilecek bir tip değilim. Staj yüzünden okulu uzatmak, maddi anlamda benim için bir felaket anlamına geliyor.

İş bulmaya yönelik (konum önemliyse: Konya-Ankara) geleceği olduğunu düşündüğünüz ve zincirleme birçok konuyu öğrenmemi gerektirmeyecek (3-4 ayda ilerleme kaydedebileceğim, en azından prototipler yazabileceğim) bir şeyler arıyorum, ha derseniz bu iş böyle olmaz; denemelisin, kendi eğilimlerine göre seçmelisin, armut piş ağzıma düş olmaz; haklısınız ama bunun için benim gibi uyuşuk bir adamın pek vakti yok; yavaş çalışıyorum ve konsantrasyon benim için bir sorun. Kaynaklarımı heder ettim, şimdi de klasik son geceye bırakanın vaziyetindeyim, bu saatten sonra adam olur muyum bilmiyorum lakin böyle şansımı deneyeyim dedim. Hiç olmazsa, sıkıntı yok, onu da belirtin, daha bir kendime gelirim belki.

Aklımda Flutter ve becerebilirsem JetPack-Kotlin öğrenip GitHub'ı doldurmaya çalışmak devamında da mail bombardımanı yapmak vardı fakat sanki staj ve ileride iş bulmamı sağlamaz gibi göründü. Bu yüzden tecrübelerinize göre React, Django, Kotlin, .Net, DevOps teknolojileri hatta ne bileyim Unity vs. önerebileceğiniz herhangi bir konu, direktif vs. varsa duymak isterim. Ayrıca yapan arkadaşlar için: Stajda para kazanmak mümkün mü? Teşekkürler.

Peki mesela Kotlin'e kıyasla HTML, CSS, JS birlkte daha karmaşık olmaz mı yoksa bu yüzeysel bir bakış açısı mı olur?

Yani, Kotlin'de de View kısmı için XML kullanıyorsun pek farklı değil. React Native bu aralar fazla kullanıldığı için dedim. Web tarafında da çeşitli kütüphaneler çıktı MillionJS gibi %70 daha hızlı falan filan.

Yani, Kotlin'de de View kısmı için XML kullanıyorsun pek farklı değil. React Native bu aralar fazla kullanıldığı için dedim. Web tarafında da çeşitli kütüphaneler çıktı MillionJS gibi %70 daha hızlı falan filan.
Tamamdır, şimdilik temeli atıp next'e girmek gibi bir düşüncem var. Yine de öneri veren olursa makbule geçer.

Geri
Yukarı