Yazılımda hangi alanda çalışmalıyım?

II.Wilhelm

Hectopat
Yer
Almanya
Daha fazla  
Meslek
König
Merhaba. C# da belirli bir yere kadar geldim ve halada öğrenmeye devam ediyorum. Artık gelecekte ne yapacağıma kesin olarak bir karar vermek istiyorum. Web geliştirme güzel gözüküyor fakat herkes web geliştirme öğreniyor. Gelecekte işsiz kalma ihtimalim oldukça fazla gibi. Oyun geliştirmeyede sıcak bakıyorum fakat oldukça zor görünüyor. Oyun motorlarının yanı sıra tasarım ve matematik konusunda oldukça yetenekli olmam gerekiyor. Oldukça kararsızım. Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu bize mi soruyorsun dostum?
Kafa senin kafa neyden hoşlanıyorsan onu yap.
Bu nasıl bir cevap ya? Adama kendi alanından tavsiye verebilirsin, ileride iyi iş gücü olacak alanlardan bahsedebilirsin, sektörün gidişatından bahsedebilirsin, kimsin sen böyle sitem eder gibi yazı yazıyorsun?

Sektörün içinden değilsen ve bu konuda tavsiye vermeyeceksen git başka konuya.

Bu nasıl bir cevap ya? Adama kendi alanından tavsiye verebilirsin, ileride iyi iş gücü olacak alanlardan bahsedebilirsin, sektörün gidişatından bahsedebilirsin, kimsin sen böyle sitem eder gibi yazı yazıyorsun?

Dostum başkalarını dinleyerek bu hayatta bir yere varamaz çok da genel sormuş Yazılımda hangi alanda çalışmalıyım? Bunu biz hepimiz Web desek Web mi yapacak? Bırakın adam ne seviyorsa onu yapsın bu sektörün geleceği açık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun alanında matematik konusuna o kadar takılma, formüller çok basit, zaten mantığını kavradın mı gerisi çorap söküğü gibi geliyor, bağımsız oyun geliştiricisi olabilirsin, fizik tasarımcısı olabilirsin, oyun sektöründe bir çok şey var ve geleceği çok açık.

Keza kendini eğittiğin noktada işin geleceğinin olup olmamasına değil kendine neler katabileceğine odaklanmalısın. İngilizceni geliştir, yazılım bilgini geliştir, sonrası gerçekten belli olacak. Çünkü ne kadar çok şey öğrenirsen sektör hakkında ister istemez o kadar çok bilgi sahibi olmaya başlıyorsun, aklında yol haritası belirmeye başlıyor.

Geri
Yukarı