Yazılımda web siteleri ne kadar önemli?

güneş66

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, çok kısa ve öz olacağım. iOS uygulamama geliştirmeye başladım 2-3 tane mağazamda applerim var az buçuk iyi indiriliyor. Arkadaşlarla bir proje fikri geldi örnek olarak bilet satışı mobil uygulamayı yapabilirim zor değil benim için tasarım falan çok iyi olmayabilir ama neyse kodlamayı yaparım. Fakat ortamdan biri şey dedi -ne mobil uygulaması abi her şey webe kayıyor vesaire her şey web üzerinden alınıp gösteriliyor gibi şeyler dedi benim içimde böyle saçma sapan bir şey hissettim hani boşa uğraşıyormuş gibi. Web sitesinden koyarsın bileti satarsın dedi hazır siteler var abi Wix'ten yap geç abi tasarım falan çok iyi olur yönetim paneli olur falan dedi. Ama ben kodlamayı seven biriyim, sonuç olarak tam anlatamamış olabilir ama beni anlayan çıkmasını umut ediyorum. Web alanını dedim ama gerçekten benim için ızdırap gibi divler CSS kodları bir yandan JS falan bana ızdırap gibi geldi. Hiç sevmiyorum gözümde büyütüyorum. Yapana saygım var o ayrı konu da. Neyse ortamda böyle dediği için biri boş gibi hissettim kendimi ne düşünüyorsunuz bu konuda ve web ile mobil uygulamalar için?

Son düzenleyen: Moderatör:
hazır siteler var abi Wix'ten yap geç abi tasarım falan çok iyi olur yönetim paneli olur falan dedi.
Statik web sitesi için uygun. Kendi yaptığın programa bağlayamazsın.

Başlığa gelecek olursak mobil uygulamanın bir de web sürümü olması iyi olur. Web siteleri ulaşılabilirdir.

Merhaba arkadaşlar, çok kısa ve öz olacağım. iOS uygulamama geliştirmeye başladım 2-3 tane mağazamda applerim var az buçuk iyi indiriliyor. Arkadaşlarla bir proje fikri geldi örnek olarak bilet satışı mobil uygulamayı yapabilirim zor değil benim için tasarım falan çok iyi olmayabilir ama neyse kodlamayı yaparım. Fakat ortamdan biri şey dedi -ne mobil uygulaması abi her şey webe kayıyor vesaire her şey web üzerinden alınıp gösteriliyor gibi şeyler dedi benim içimde böyle saçma sapan bir şey hissettim hani boşa uğraşıyormuş gibi. Web sitesinden koyarsın bileti satarsın dedi hazır siteler var abi Wix'ten yap geç abi tasarım falan çok iyi olur yönetim paneli olur falan dedi. Ama ben kodlamayı seven biriyim, sonuç olarak tam anlatamamış olabilir ama beni anlayan çıkmasını umut ediyorum. Web alanını dedim ama gerçekten benim için ızdırap gibi divler CSS kodları bir yandan JS falan bana ızdırap gibi geldi. Hiç sevmiyorum gözümde büyütüyorum. Yapana saygım var o ayrı konu da. Neyse ortamda böyle dediği için biri boş gibi hissettim kendimi ne düşünüyorsunuz bu konuda ve web ile mobil uygulamalar için?

video Bu video bir fikir verebilir diye düşünüyorum. Aslında nasıl mobil program yapmak için yollar anlatıyor ama sizin dediğinizede değiniyor az buçuk.

Statik web sitesi için uygun. Kendi yaptığın programa bağlayamazsın.

Başlığa gelecek olursak mobil uygulamanın bir de web sürümü olması iyi olur. Web siteleri ulaşılabilirdir.
Web sitesi yapmayı öğrenerek harcadığım vakti mobil uygulamaya harcasam daha iyi olur düşüncesi var kafamda

Hocam nereden bakacağınız önemli eğer bir yazılımcı iseniz blog sayfası önemli olabilir ama iş sayfaları için yani işe girerken kendiniz için blog sayfası yapabilirsiniz hem tecrübeniz belli olabilir hem de daha kolay olabilir.

Hocam nereden bakacağınız önemli eğer bir yazılımcı iseniz blog sayfası önemli olabilir ama iş sayfaları için yani işe girerken kendiniz için blog sayfası yapabilirsiniz hem tecrübeniz belli olabilir hem de daha kolay olabilir.
yok hocam aslında demek istediğim şu, mobil uygulama yapmak mı daha önemli web mi bazı kişiler dediği için etklilendim saçma bir şekilde. aslında bende farkındayım ikisininde önemli olduğunu ama ben birine(mobil) yoğunlaşıcağım için bana böyle - damage vermeleri bilmiyorum garip hissettirdi

Sektör web'e ve webden türetilmiş masaüstü/mobil uygulamalara doğru kayıyor biraz daha. Bugün Electron ve benzeri frameworkler sağolsun cross platform ui ve app yazılabiliyor. Tek bir kere yazıyorsun, Linux, Windows ve MacOS'e ürün çıkarıyorsun. UI için web frontend frameworklerini kullanabiliyorsun dolayısıyla webde yapabildiğin her tasarım masaüstünde de oluyor. Bunun en güzel örneği VS Code. Electron ile geliştirilmiş masaüstü uygulaması.

Burada electron ile geliştirilmiş masaüstü uygulamaların bir listesi var Electron. Aynı şey mobilde de yapılabiliyordur muhtemelen. Mobil tam olarak alanım değil, o yüzden net yorum yapamam.

Yok hocam aslında demek istediğim şu, mobil uygulama yapmak mı daha önemli web mi bazı kişiler dediği için etklilendim saçma bir şekilde. Aslında bende farkındayım ikisinin de önemli olduğunu ama ben birine(mobil) yoğunlaşıcağım için bana böyle - damage vermeleri bilmiyorum garip hissettirdi.

Hocam siz bilirsiniz yolunuz burada belli oluyor web sektörüne mi yöneleceksiniz yoksa mobil sektörüne mi hangisi kolay geliyorsa ona bakabilirsiniz şimdiden kolay gelsin.

Web sitesi yapmayı öğrenerek harcadığım vakti mobil uygulamaya harcasam daha iyi olur düşüncesi var kafamda
"Aldığım bileti görebilmek için telefon zorunluluğu olmasın" var kullanacağım programda aradığım şartlar arasında.

Netflix'in sinamada film vermesi gibi bir şey kabaca.

En azından gönderilen satın alım onayı maili bir web sayfasına çıkmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı