Yazım yanlışı olan mesajı alıntı yapma nedeniyle ceza

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mrtsnr

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yazım yanlışı yapılan mesajlar nedeniyle ceza verilmesini, Türkçe gibi güzel bir dilimizin korunması için destekliyorum. Ancak, "yazım yanlışı olan mesajı alıntı yapma" nedeniyle verilen cezanın bir açıklamasını bulamıyorum. Ayrıca, alıntı yaptığım mesajlarımı kontrol ettiğimde, öyle bir şey bulamadım ve alıntı yaptığım kişilerin hiçbiri cezalı değildi.
"Bize Ulaşın" kısmından yazdım ama kimse bir açıklama yapmadı. Kuralları kontrol ettim böyle bir kuralı göremedim.
Mesajı yanlış yazan kişiye verilen cezaya bende destek veriyorum. Ama böyle bir cezayı yakıştıramadım.
Forum kuralları olmazsa olmazdır. Buraya üye olmadan önce, Youtube kanalında Recep Bey ve Ali Bey'in içtenlikle incelemelerini ve samimiyet dolu sohbetini hiç sıkılmadan izledikten sonra forumda gezinmeye başladım. 1 ay üye olmadan bakındım ve herkesin birbirine yardım etmesi, boş konulara müdahale gibi durumlar sayesinde buradaki bilgi alışverişinin bir parçası olmak istedim. Ancak böylesine verilen bir ceza, beni uzaklaştırıyor. Bulunduğum ortamda cezaların daha tutarlı ve en azından kurallara dayalı olmasını isterim (hukukta kanunilik ilkesi).
Amacım herhangi tartışma yaratmak değil bu konuyu açarken. Sadece fikrimi söylemek.
Eğer yazılı olarak böyle bir kural var ise göremediğim için ve böyle bir konu açtığım için şimdiden özür dilerim.

Mesajınız düzeltilmiştir. Düzeltilmeden önceki hali:

senin gibi tipleri hayatımda cok gördüm ben hep böyle havalardasınız yükseklerden uçuyorsunuz iyi güzelde aşikarlığa hakim bi icraatınızı göremedik abi ben buraya tartışmaya gelmedim bildiğim konuları araştırdığım sürece insanlarla paylaşıyorum bu konuda hiç bi fikrim olmasın zaten burada yorum yapmış olmazdım o yüzden mala bağlayıp tartışma yaratmanın bi anlamı yok yani.

ben fiyatlar aynı ürünler aynı diye birşey demedim bence sen cok boş boş zıplıyosun genç.

sadece ortada ürün var ikiside çift fanlı ikisindede hemen hemen aynı özellikler var sırf 1GB + 128 bit fazla diye tutupta 800 lira fazla vermem yani ben bunu demek istedim bunun yerine bu 800 lirayı alacagım işletim sisteminin soğutucusuna yatırırım yada ne bileyim power ssd hard disc felan alırım fuzuli sistem demek istedim you all understand me ?=

Arkadaş sadece ceza almak için yazıyormuş gibime geliyor. Böyle yazmanın başka mantıklı bir açıklamasını bulamıyorum. :) 800 lirayı işlemci soğutucusuna yatırdı, 1000w kasa aldı. :) Çok merak ettim, bir sistem toplar mısın? Nasıl bir şey ortaya çıkacak çok merak ediyorum.

Yani ortada haksız yere verilen ceza diye bir şey yok.

Yazım yanlışı olan mesajları rapor etmek yerine alıntı yaparsanız kendi mesajınız hatalı duruma düşer.

Siz Türkçe kurallarına uysanız dahi alıntı yaptığınız her Türkçe kurallarına uymayan mesajı düzenlemek durumundayız. Bu nedenle böyle bir ceza bulunmakta. Alıntı yaptığınız mesajı yayınlamadan önce kendiniz de düzeltebilir ya da cevap yazdığınız kişiyi etiketleyebilirsiniz.

Mesajınız düzeltilmiştir. Düzeltilmeden önceki hali:

Yani ortada haksız yere verilen ceza diye bir şey yok.

Yazım yanlışı olan mesajları rapor etmek yerine alıntı yaparsanız kendi mesajınız hatalı duruma düşer.

Siz Türkçe kurallarına uysanız dahi alıntı yaptığınız her Türkçe kurallarına uymayan mesajı düzenlemek durumundayız. Bu nedenle böyle bir ceza bulunmakta. Alıntı yaptığınız mesajı yayınlamadan önce kendiniz de düzeltebilir ya da cevap yazdığınız kişiyi etiketleyebilirsiniz.

Anlayışınız ve açıklamanız için teşekkür ederim. Bundan sonra öyle bir mesaj gördüğümde alıntı yapmak yerine etiketlerim. :) Ancak böyle bir ceza varsa ve devam edecekse kurallar bölümünde belirtmenizi öneriyorum.

Biz de sizin anlayışınız için teşekkür ederiz. İyi Sosyaller...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı