Yazım Yanlışı Olan Mesajı Alıntı Yapma Cezası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şahsen benim de 3 defa alıntı yüzünden cezam var, mutlu mesut sürünüp gidiyorum. :)

Valla böyle agır yaptırımlar hiç hoş degil. 1 gün ban verdın yarın acarsın. Önemlı olan kalp kırmamak fakat bu forumda yöneticiler cok kalbimizi kırıyor. Yazım hatası olabılır yanlıs yazmıs olabılırız sonucta insanız. Ünüversitede bitirsin orta okulda bitirsen herkez yanlıs yapabılır. Ceza sisteminin yöneticiler tarafından degil forum üyelerine sorularak oylanarak yapılması lazım. Şahsen olye dusunuyorum. Eger bu forum hepimizin ise cezalarıda biz yağmalıyız, yönetici arkadaşlar degil. O yüzden referandum yapalım. 1. madde 2 madde şu ceza şu ceza diye anket verin oylayalım. Sistem bu olsun dogru olan bu bana göre.

İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam, foruma ilk geldiğimde türkçe yanlışlarım oldu. Ama yazım yanlışı olan bir mesajı alıntılama'nın suçu nedir ki?
Her yerin hata senin.

Normal bir kelimeyi kesme işareti ile ayırmak ne oluyor.
Ceza versek ceza verdik olacak.

Türkçe dersine nerede girdiniz siz? Nerede okudunuz Türkçe'yi? Çünkü bizim okuduğumuz okullarda not denen bir şey vardı, kolay öğrenememe diye bir şey olabilir, yanlış yapanlara gidin bir gün okuldan uzaklaştırma aldınız demediler insanlara. Yanlış bu şekilde öğretilemez. Anasının karnından Türkçe profesörü çıkmıyor insanlar, bazı insanlar sahip oldukları sosyakültürel yapıları sebebiyle daha hızlı öğrenmiş olabilirler, bazı insanlarımız çok daha küçük yaşlarda hayata atılıp bunlara zaman ayıramamış olabilir. Ayrımcılık yapışınız, kişilere hitap biçiminiz çok yanlış. O Türkçeyi ne kadar öğrenmeliyse siz de karşınızda ki ile nasıl konuşulur bunu öğrenmelisiniz.

Doğru bir şey ancak bu kadar yanlış savunulabilir doğrusu.

Her yerin hata senin.

Normal bir kelimeyi kesme işareti ile ayırmak ne oluyor.
Ceza versek ceza verdik olacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı