Yazım Yanlışı Olan Mesajı Alıntılama Cezaları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dr. Bıyık!

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Moderasyon ile ilgili genel bir uygulamaya olan şikayetimden bahsetmek istiyorum.
Tamam yazım yanlışlarını cezalandırın, ona herhangi bir itirazım yok. Genel ahlaka aykırı, saçma, kirlilik yaratıcı mesajlara yapılanlara da bir şey demiyorum. Alıntılarda yer alan yazım yanlışlarına verilen cezalar biraz can sıkıcı olmaya başladı. Ben karşıdaki kişinin mesajını düzenlemek zorunda değilim. Sorularına yanıt veriyorum ve bildirim alsın diye de mesajından alıntılama yapıyorum.
İnanın bu durum can sıkıcı olmaya başladı.
Alıntılama kısmını tıklanmadıkça metni açmayacak şekilde yapabilirsiniz mesela; "... kişisinden alıntılandı" diye.
Ya da orijinal mesajın sahibine uyarı verip, gerekli moderasyon yapıldıktan sonra alıntılanan metni de düzelten bir script yazılabilir. Atla deve bir durum değil bu.

Şaka gibi geliyor artık. Siz bir kitaptan alıntı yaptığınızda ve o alıntıda yazım hatası varsa bütün kitabı düzeltmek zorunda değilsiniz. Oturup da arkadaşın (bu olay sadece bir örnek, kişiye özel değil) bütün mesajlarını tepeden tırnağa düzeltemem. Moderasyon ekibinin işini ben mi yapacağım?

Ekran Alıntısı.JPG

Bir hata var zaten ortada. Alıntılayarak bu hatayı çoğaltıyorsunuz.
O tarz bir script kolay bir şey değil. Alıntılamak istiyorsanız düzelteceksiniz. Düzeltmek istemiyorsanız da alıntılamayın, etiketleyebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı