Yazım Yanlışı Olan Mesajı Alıntılama Uyarısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Creeptomani

Kilopat
Daha fazla  
Oyunlarda muhtemelen 3200MHz daha iyi olacaktır. Bazı Benchmark programlarında render vs. gibi işlemlerde CL değeri ön plana çıksa da genel kullanımda aslında bu fark hissedilmiyor.
Yanlış hatırlamıyorsam MHz yerine "Mhz" yazdığım için moderatör arkadaş 1 puan ceza vermiş. Yalnız düzeltirken benchmark yazısının ''B'' sini büyük yazmış. Benchmark özel isim olmadığı için küçük harfle başlamalı. O nedenle eğer tekrar buraya uğrarsa yazım yanlışı olan bir mesajı alıntıladığım için bana 1 puan daha ceza vermesini rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış hatırlamıyorsam MHz yerine Mhz yazdığım için moderatör arkadaş 1 puan ceza vermiş. Yalnız düzeltirken benchmark yazısının ''B'' sini büyük yazmış. Benchmark özel isim olmadığı için küçük harfle başlamalı. O nedenle eğer tekrar buraya uğrarsa yazım yanlışı olan bir mesajı alıntıladığım için bana 1 puan daha ceza vermesini rica ediyorum.

Banada senin mesajını alıntıladığım için ceza vermişler, gerçekten çok garip senle diyalog halindeyim yanlış yazmışsan bile bu seni bağlar yanlış yazılmış bir mesajı alıntıladım diye ben niye ceza alıyorum mantığıma bunu izah edebilmiş değilim henüz.

İşin garibi itiraz edilebilecek bir merci yok, cidden çok garip. Technopat'a üye olmak yerine dil bilgisi öğretmeni falan olsaydık komple. Alt tarafı bilgisayar topluyoruz.

Bana da senin mesajını alıntıladığım için ceza vermişler. Gerçekten çok garip. Senle diyalog halindeyim, yanlış yazmışsan bile bu seni bağlar. Yanlış yazılmış bir mesajı alıntıladım diye ben niye ceza alıyorum? Mantığıma bunu izah edebilmiş değilim henüz.
Sosyal'de mesaj alıntılama ile ilgili bir kural var. Alıntılanan mesajda yazım yanlışı varsa düzeltip alıntılaman gerekiyor. Benim yaptığım hata genele göre çok basit kalacak bir hata ve ceza alıyor. Kızdığım nokta ise bu kadar basit bir hataya ceza veren moderatör arkadaşımızın düzeltme yaparken doğru yazılmış bir kısmı yanlış yazması. Üstelik benim yaptığım gibi basit bir hata da değil bu.

Sosyalde mesaj alıntılama ile ilgili bir kural var. Alıntılanan mesajda yazım yanlışı varsa düzeltip alıntılaman gerekiyor. Benim yaptığım hata genele göre çok basit kalacak bir hata ve ceza alıyor. Kızdığım nokta ise bu kadar basit bir hataya ceza veren moderatör arkadaşımızın düzeltme yaparken doğru yazılmış bir kısmı yanlış yazması. Üstelik benim yaptığım gibi basit bir hata da değil bu.

Valla ben kendi yazdığıma dikkat ederim, başkasının yazdığı kendini bağlar girsin moderatör düzeltsin. Bana ceza vermesi mantıksız başkasının hatalarını ben düzeltemem, forumdaki insanların hatalarını düzeltmek forum yetkililerine kalmış bunu üyeye yüklemek kadar mantıksız bir durum yok. Yolda yürürken her gördüğümüz hata yapan insanıda uyaralım düzgününü anlatalım o zaman. 2 tane bilgisayar parçasını bir araya getireceğiz diye eziyet çekiyoruz mesaj atmak için bekliyoruz falan olaya bak, ben bilgisayar parçalarını sipariş ettiğimde eve gelmesini bu kadar beklemiyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam MHz yerine "Mhz" yazdığım için moderatör arkadaş 1 puan ceza vermiş. Yalnız düzeltirken benchmark yazısının ''B'' sini büyük yazmış. Benchmark özel isim olmadığı için küçük harfle başlamalı. O nedenle eğer tekrar buraya uğrarsa yazım yanlışı olan bir mesajı alıntıladığım için bana 1 puan daha ceza vermesini rica ediyorum.
Kısaltmalar doğru yazılmalı. MHz, Hz, GTX, GHz gibi. Benchmark programları dediğiniz için özel isime girebilir. Bunu küçük yazsaydınız uyarı almazdınız. Hata gördüğünüz zaman rapor yoluyla bildirebilirsiniz.
"Banada" senin mesajını alıntıladığım için ceza vermişler, gerçekten çok garip senle diyalog halindeyim yanlış yazmışsan bile bu seni bağlar yanlış yazılmış bir mesajı alıntıladım diye ben niye ceza alıyorum? Mantığıma bunu izah edebilmiş değilim henüz.

İşin garibi itiraz edilebilecek bir merci yok, cidden çok garip. Technopat'a üye olmak yerine dil bilgisi öğretmeni falan olsaydık komple. Alt tarafı bilgisayar topluyoruz.
Hataları alıntıladığınız zaman çoğaltmış oluyorsunuz. O yüzden alıntı yapmadan önce mesajı düzenlemelisiniz ya da etiket sistemini kullanabilirsiniz. @HakanCT
Hatalar normal. Mesela bağlaç olan "de/da/ki" ayrı yazılır. Sadece kendimizi geliştirmek için çaba göstermemiz yeterli.
Valla ben kendi yazdığıma dikkat ederim, başkasının yazdığı kendini bağlar girsin moderatör düzeltsin.
Ne yazık ki bu düşünceyle uyarı almaya devam edeceksiniz. Çözümü basitçe belirttim. Bu kadar insan uyabiliyorsa siz niye yapamayasınız? Kuralları okuyup uygulamaya çalışmak zor değil.

Amacımız kimseye uyarı verip onları uzaklaştırmak değil. Aksine Technopat Sosyal'in daha kaliteli ve okunabilir bir yer haline getirmek. Saçma başlıklar ve okunması güç olan konular görmek yerine burada aradığımızı bulabiliyor, düzgün bir şekilde okuyabiliyoruz.

Bu tip konuları yeni konu açarak tartışın. Farklı konular altında gereksiz mesaja neden olmayın. Konu farklı yere gitmesin lütfen.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı