"Yazım Yanlışı Olan Mesajı Alıntılama" uyarısı kaldırılmalı

Sizce bu kural ne kadar mantıklı?

• Oy verenlerin toplamı
    34
  • Anket kapandı .
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yanlış mesajı alıntılamak o yanlışın daha da akılda kalıcı olmasına ve daha da yaygın olmasına sebep verdiği için forum kurallarına aykırıdır. Buna benzer bir konu daha hatırlıyorum. Cevap yazmak istiyorsanız etiket kullanabilirsiniz.

İnsan dalgın olabilir. Kontrol etmeye zamanı olmayabilir. Bakar adamın yardıma ihtiyacı var alıntılar cevap verir geçer. Kural bence de saçma bir kural. Ceza sadece yazım yanlışı yapan kişiye verilmeli.

Bence kalmalı. @Lactuca'nın da dediği gibi, yanlışları çoğaltmanın bir alemi yok.

Ya etiketlersin, ya da yanlışını düzenleyip alıntılarsın...

Açıkcası birinin yanlışını düzeltip doğrusunu alıntılamak benim acayip hoşuma gidiyor. :uyku:

Fight Club mı hocam burası, "do not quote or ignore any wrong message", "do not judge admin's rules" diye düşünmemiz mi gerekiyor? Beni de moderatör yapsınlar öyle olacaksa. İnsanlara yardımcı olmak için buradayım ben haksız yere ceza yemek için ya da insanlara ceza verdirmek için değil.
Haksız yere kaç kişi ceza yemiş?
Burası gayet bilgili insanlar barındıran, kuralları çok da aşırı olmayan bir sosyal ortam. Kuralın gerekçesi de belli. Bence doğru bir karar. Yabancı forumlarda insanlar çok dikkat ediyor yazım yanlışına. Yardım edeyim derken yanlışlıkla kafa karışıklığı yaratmamak için kurallar gayet güzel.

Haksız yere kaç kişi ceza yemiş?
Burası gayet bilgili insanlar barındıran, kuralları çok da aşırı olmayan bir sosyal ortam. Kuralın gerekçesi de belli. Bence doğru bir karar. Yabancı forumlarda insanlar çok dikkat ediyor yazım yanlışına. Yardım edeyim derken yanlışlıkla kafa karışıklığı yaratmamak için kurallar gayet güzel.
Yerinde bir ceza mı peki sence benim aldığım? Forumda düzgün Türkçe kullanımına özen gösterilmesi güzel bir şey, ona kesinlikle itirazım yok.

Bence yerinde. Ben de ilk girdiğim zaman aynı cezayı alıp şaşırmıştım.

Acaba yanlış mesajı raporlamadığınızdan dolayı uyarı alsaydınız neler olurdu merak ediyorum. :D
Uzun bir süre uyarı almazsan bazı canımızın içi yetkililer 0 puanlık uyarı ile sizi uyarıyor.
"Feels good."

Üyelerin yanlış mesajı alıntı yapmasından daha kötü olan şey yazım yanlışı olan alıntının yine yazım yanlışı olacak şekilde düzenlendiğini görmektir. Burada buna birkaç sefer şahit oldum. Yazım yanlışı alıntısına sadece uyarı verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yazım yanlışı olan mesajı alıntılayan kişiye bence ban atılmaması daha iyi olur. Belki 2-3 kereden sonra ban atılabilir. Ama ban atılacaksa da yazım yanlışı yapan kişi yazım yanlışı olan mesajı alıntılayan kişiden 2 kat fazla ban yemeli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı