"Yazım Yanlışı Olan Mesajı Alıntılama" uyarısı kaldırılmalı

Sizce bu kural ne kadar mantıklı?

• Oy verenlerin toplamı
    34
  • Anket kapandı .
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle Admin alımı yaparken bir sınav olması gerekli, Adam "Merhaba." Diye cümle düzeltiyor. Alıntı yapılmadan Adminin mesajı düzenlemesi gerekiyor. Düzenlenmediyse bu alıntı yapanın değil Adminin sorumluluğunda olmalı.

Açıkcası günlerce cezalandırmak yerine ilk uyarı yapılması daha iyi olur diye düşünüyorum.

Ama ban atılacaksa da yazım yanlışı yapan kişi, yazım yanlışı olan mesajı alıntılayan kişiden 2 kat fazla ban yemeli.
Bak bu oldukça mantıklı. Hem hatalı mesajdan ban yesin, hem de "Hatalar Zincirine Yol Açmak" diye bir sebepten daha ban yesin. Hiç değilse daha adil olur... (y)

Yazım yanlışına alıntı sonrası iki kat ceza hiç adil olmaz. Hatalı mesajı yazan kişi o zaman "Banane kardeşim alıntı yapmasaydın" dese yeridir.

O romanının kaynağı olarak tüm dünyanın kullandığı, ülkemizde halen yasaklı siteyi paylaşamamak ne kadar ironik olmuş. @Silinen üye :ROFL:

Aynı mantık, alıntılayan kişi de "Banane kardeşim düzgün yazsaydın!" diyebilir. Ki bu daha mantıklı. Sonuçta foruma üye olurken kuralları okuman gerekiyor.

Kuralları okumayıp da yanlış yazıyorsan ve forumu kirletiyorsan bu benim suçum mu? Ben sadece hatana rağmen sana yardımcı olmaya çalışıyorum. Ve banlanıyorum. (n)

Bence iki tarafta kendine göre haklı. Kaldırılsın diyen arkadaşların tarafından bakarsak konulara seri seri cevaplayıp insanlara yardımcı olmaya çalışıyorlar. Bunu yaparken ide konu sahibinin bildirim almasıı için mesajı alıntılıyorlar. ( etiketlersen de bildirim gider ama biraz üşeniyorlar bence. :) ) O sırada cevap yazmakla uğraşırken arkadaşın mesajının hatayla dolu olduğunu fark etmeyip düzeltmiyorlar. ( veya üşeniyorlar ) Bunu gören moderatör de ya banlıyor ya da bugünlük iyisin deyip düzenleyip geçiyor.

Diğer taraftan bakarsak yapılan hatayı tekrarlamak, yeniden dile getirmemek için kaldırılmasını istemiyorlar ki ben de kaldırılmasını istemiyorum çünkü Sosyal'in dengesini bozuyor bir yerde. Technopat yöneticilerininde bu kuralı bu mantıkla getirdiğini düşünüyorum.

Mesajı alıntıladın, yanlışla mı dolu? Üşendin mi? Hemen sil ve kişiyi etiketle. Ne mod yorulsun ne de bir gün veya kaç günse Sosyal'den mahrum kalmayın. :)

Bence mantıklı bir kural. Hem böylece moderatörler yazım yanlışı içeren metni sizin düzelttiğiniz metin ile hemen değiştirip zaman kazanarak daha fazla konuyla ilgilenebilir ve daha az uğraşmış olurlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı