Yazın Fırında Kaç TL Kazanılır?

6 Gün abimin yanında sanayide çalıştım makine alım satım yapıyor makine falan sildim ustalara çay doldurdum etrafı sil süpür onu getir bunu getir işi yaptım abim -biraz cimridir- 260TL telefon tarife mı ödedi bir de 100 TL verdi.

Bende tişörtlerin üstüne basılan mallara ilaç atıp kurumasından sorumluyum veya bazen makinede mal basıyorum firma bizim firmamız ama ben olmadığımda yerime gelen kişide benimle aynı işi yapıp aynı paraları alıyor aslında benim daha fazla almam lazım ama gerek duymuyorum sonuçta kendi firmamız.

Hocam ben kırtasiyede çalışıyodum geçen yaz 4 saat çalışıyodum günlük 50tl alıyodum ve pekte bir şey yapmıyordum. Siz kazık yemişsiniz.
Bende genelde oturuyorum yada boş boş ayakta bekliyorum he birde zaten abim sabah 10da kalkıyordu - çalıştığım hafta boyunca abimde kaldım - 11de hazırlanıp dükkana gidiyoruz 12de lokantadan yemek yiyoruz aksam 6 gibi eve gidiyoruz ben günlük 100tlden 500-600 koparırım diye düşünüyordum ama olmadı.

Eğer adamakıllı maaş veren bir tekstile girersen 5K para bile alırsın ama fırıncı berber sanayi o tarz yerlerde zor.
Sanayi harbiden zor denendi onaylandı. karşı komşu araba tamircisi 17 yaşında çocuklara haftalık 100tl veriyorlarmış sanırım.

5K almammı zor 1.5k mı?
Gireceğiniz iş yerinin sahibine maaşı sorun ona göre alırsınız.

Gençler siz bu paralara çalışıyor musunuz cidden? Harcadığınız enerjiye,kaybettiğiniz zamana yazık. Çırak olmak başka,köle olmak başka.
Sanayi harbiden zor denendi onaylandı. karşı komşu araba tamircisi 17 yaşında çocuklara haftalık 100tl veriyorlarmış sanırım.
Bir hafta boyunca yerde para arasa daha çok kazanır.

5K almammı zor 1.5k mı?

Günlük 100 50 atarlarsa alırsınız tabii ki de hocam ancak daha fazla para almak varken neden zamanınızı boşa harciyasınız ki şu anda bütün tekstiller eleman arıyor neredeyse yapacakları iş bir tişörtün üstüne ilaç atıp fix ye göndermek bu kadar saatlik ücret veriyor çoğu firma. Fix e: İçi fırın gibi sıcak olan içinde paletleri olan üstündeki ilacı ve deseni kurutmaya yarayan makine 10 yaşındaki çocuk bile kullanır.

Gençler siz bu paralara çalışıyor musunuz cidden? Harcadığınız enerjiye,kaybettiğiniz zamana yazık. Çırak olmak başka,köle olmak başka.

Bir hafta boyunca yerde para arasa daha çok kazanır.
Hocam benim olay biraz abimin cimriliğinden oluyor amcamın yanına -araba tamircisi- gitsem günlük 200tl verir.

Karşı komşuları bilmiyorum gidip sormadım bana öyle söyledi birisi.

Bir tekstile yövmiyeci (yanlış yazmış olabilirim) olarak girersen saatlik para kazanabilirsin ben saatlik 50 TL kazanıyorum 17 yaşındayım.
Hocam ciddi misiniz?
Anladığım kadarıyla yorucu bir iş de değil.
Diyelim ki kendimi zorlasam. Günde 10 saat çalışsam 500 lira eder. 1 ay idare etsem böyle. 15000 lira. Nedeyse 2 asgari ücret. O 2000 lirayı da ekstradan çalışarak da kapatılabilir. Zaten zor bir iş değil.
Haksız mıyım?

Hocam ciddi misiniz?
Anladığım kadarıyla yorucu bir iş de değil.
Diyelim ki kendimi zorlasam. Günde 10 saat çalışsam 500 lira eder. 1 ay idare etsem böyle. 15000 lira. Nedeyse 2 asgari ücret. O 2000 lirayı da ekstradan çalışarak da kapatılabilir. Zaten zor bir iş değil.
Haksız mıyım?

Zor bir iş değil ancak peygamber sabrı istiyor ben bu işi yaparken müzik dizi video vb şeyler açmazsam zaman geçmiyor.

Geri
Yukarı