Yazın para kazanmak için iş tavsiyesi

Turizm sektöründe kolay iş bulursun yazın.
  • Garson
  • Komi
  • Bulaşıkçılık
  • Dondurmacılık vs.
Ama çok yorulmadan hangi iş vardır bilemiyorum. Ben şahsen garson/komi olmaktan ziyade bulaşıkçılık yaparken daha az yoruluyordum ve çok daha rahattım.
Yorulma konusu çalıştığın işin konumuyla alakalı bence. Bazı yerlerde bazı işler daha rahattır bazı yerlerde aynı iş daha zordur.
En rahat şekilde çalışıp maaşını garanti almak istiyorsan sana önerim devletin herhangi bir kurumunda iş bulmaya çalış. TCDD'nin, DSİ'nin vb. kurumların yaz dönemlerinde çalışan otelleri mevcut ve oralarda hem özel sektöre göre daha çok eleman alıyorlar hem özel sektör gibi iş yükü yoğun olmuyor. Ben TCDD'nin Akçay Kamp'ında 3 ay çalışmıştım öğlen arasında molamız oluyordu gençler havuza girebiliyordu. Bedavadan hem havuza girdim hem çalıştım hem maaşımı almıştım hem kira sıkıntın da yoktu çalışanlar için konaklama yeri oluyordu mis gibi.
Akçay'da ikinci olarak başka bir işyerinde (özel sektör) çalıştığımda ise devletteki iş yüküne oranla gayet yoğun ve zordu.
Hocam bulaşıkçılık için beni aydınlatabilir misiniz lütfen neler yapıyordunuz?

H
Hocam?
@MrWasil
Hocam ben 17 yaşındayım. Fazla İngilizce'm yok.
Lisedeyim. Ben de yazın bu tip bir işte çalışmayı düşünüyorum. Bir şeyler yapıp harçlığımı çıkarabilir miyim?

Tabii çıkarabilirsin dostum. Şu anda marmariste ofisimize biz eleman bulamıyoruz maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı