Çözüldü YDS 1-2-3 nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yakishcan

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
seyyar, olağanüstü gürültülü dell vostro 1515 kullanmakta güçlük çekiyorum fakat laptop almaya karar vermek bile birkaç saati hayatımdan çalacağı için; devamkee
Meslek
Öğrenci
Ben düz lisede son sınıf öğrencisiyim. İngilizceye karşı hep bir sempatim var, öyle ki kendi kendime konuştuğum zaman İngilizce konuşuyorum hatta refleks olarak arkadaşlara İngilizce tepkiler bile verdiğim oluyor. Ama gelgelelim ben düz lisede gramer olarak yabancı dile uzak kaldığımı hissettim. Kendimi sorguladım ve YDS'ye girmeye karar verdim. Yabancı dil temelim vardı ama YDS denemesinde zorlandım. Sonra YDS çalışma programlarını araştırırken bir de baktım ki sınava 3 ay kalmış! Resmen yüreğim sızladı o an moral olarak sıfıra indim. Fakat sonradan öğrendim ki bu YDS'nin bölümleri varmış yani ilkbahar ve sonbahar şeklinde. Bu konuda hiçbir bilgi bulamadım resmen buna da ayrı şaşırdım. Yani demek istediğim ben 3 ay sonraki sınava girmek zorunda mıyım yoksa ikisi de bir yıl içerisine yayılmış ayrı ayrı YDS fırsatı mı? Yoksa birbirinin parçası mı? Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

Not: Sözelciyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba,
ÖSYM YDS sınavını yılda 2 kez yapıyor. E-YDS'yi kast etmiyorum, normal YDS. Eğer 3 ay sonraki YDS'ye kendini hazır hissetmiyorsan bir sonrakine girebilirsin. Sınav aynı sınav.
Merhaba,
ÖSYM YDS sınavını yılda 2 kez yapıyor. E-YDS'yi kast etmiyorum, normal YDS. Eğer 3 ay sonraki YDS'ye kendini hazır hissetmiyorsan bir sonrakine girebilirsin. Sınav aynı sınav.

Çözüm
Merhaba,
Teşekkürler yani ilkine girmek zorunda olmadığımı öğrendim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@yakishcan, evet. İstersen E-YDS'ye de bakabilirsin, onun sınav ücreti biraz fazla oluyor ve elektronik ortamda yapılıyor. Bir de Ankara, İstanbul ve İzmir'de yapılıyor. En son 290 TL ödemiştim bir sınavı için.

Geri
Yukarı