YDT 65 net yapmak

Başka türlü kelime öğrenemezsin. Ya sürekli bu kelimelere maruz kalacaksın ya da dediklerimi yapacaksın.

Tamamdır deneyeceğim çok teşekkür ederim. Umarım verimli sonuç alırım (づ。◕‿‿◕。)づ
Günlük kelime çalış ve bunları tekrarla.
Günlük vocab soruları çöz ve çözerken çevirerek çöz.
Günde kaç tane çözmemi önerirsin

Japonca temelim var okuyup yazabiliyorum, basit grsmer biliyorum, temel seviyede kelime biliyorum ve bunları 4-5 yıl önce kendi kendime yaptım. Sonra sınava hazırlanmam gerektiği için 3.5 yıldır çalışmadım Japonca'ya ama ilgilensem şu an çok daha ileride olurdum. Ama maalesef Japonca'ya girmek için YDT sınavına girmek lazım, o da ingilizceyle. Japonca yok maalesef YDT'de. Başka diller de var ama o dilleri bilmiyorum, o yüzden sadece ingilizceden girebilirim.

Çok teşekkür ederim deneyeceğim. AYT giremem çünkü liseden beri hiçbir şekilde AYT çalışmadım. AYT'deki hiçbir dersi yapamam sınava girersem. Zaten kayıt dönemi biteli çok oldu. Peki sadece yazıp okuyup tekrar edersem o kelimeler aklımda kalır mı gerçekten? Deneyeceğim tabii ki ama emin olmak istedim sadece.

Merhaba. Japon dili ve edebiyatı okuyan arkadaşların hangi illerde okuyor? Hedefim Çanakkale ama o olmazsa Nevşehir ve Kayseri kalıyor geriye. Ama işte oraların nasıl bir yer olduğunu bilmediğim için çok tereddüt ediyorum. Sadece üniversite değil de şehir olarak, ya da okulun olduğu yerler filan.
Hepsi kayseride. Ben de orada okudum yurt arkadaşlarımdı.

Hepsi Kayseri'de. Ben de orada okudum yurt arkadaşlarımdı.

Peki nasıl bir yer güzel mi?
Çözebildiğin kadar çöz. Bir sınır koyma. Ne kadar çok kelimeyi benimsersen o kadar iyi.
İngilizce paragraf okumak da işine yarayabilir.

Tamamdır her gün 1 YDT denemesi çözmeye ve ek olarak kelime çalışmaya karar verdim. Umarım bunu sürdürebilirim ve kısa zamanda meyvelerini alabilirim 😄

Tamamdır her gün 1 YDT denemesi çözmeye ve ek olarak kelime çalışmaya karar verdim. Umarım bunu sürdürebilirim ve kısa zamanda meyvelerini alabilirim 😄
Kolay gelsin, iyi çalışmalar :)

Geçen senelerde çıkmış YDT sınavlarını da çöz, kelimelerini, paragraflarını incele. Faydası dokunacaktır.

Çözebildiğin kadar çöz. Bir sınır koyma. Ne kadar çok kelimeyi benimsersen o kadar iyi.
İngilizce paragraf okumak da işine yarayabilir.

Bende YDT'ye girecegim bir sorum olacakti deneme yaparken sozluge bakmali miyim ( kelime eksigim var ) ogretmen bir kere deneme yapti 30 dogrum vardi. Kendim deneme yapinca sozluge bakarak yaptim ve 45-50 dogrum cikti.

Bende YDT'ye girecegim bir sorum olacakti deneme yaparken sozluge bakmali miyim ( kelime eksigim var ) ogretmen bir kere deneme yapti 30 dogrum vardi. Kendim deneme yapinca sozluge bakarak yaptim ve 45-50 dogrum cikti.
Sözlüğe baktığında ne anlamı kalıyor? Denemeni çöz, bittiğinde yanlışlarına bakarken bilmediğin kelimelere de bakarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı