YDT puan türü ile açık öğretim okumak mümkün mü?

danSK

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, lisans mezunu biriyim fakat ayrıca açık öğretim okumak istediğim için bu sene TYT, AYT ve YDT sınavlarına girdim. YDT hariç pek de iyi geçmedi sınavlarım ve YDT puan türüm ile internette bulduğum açık öğretim bölümleri listesinden uluslararası ilişkiler(İngilizce) bölümü dikkatimi çekti. Geçmiş yıllarda YDS sınavı vardı fakat şu an kafam çok karışık bu sınav isimlerinden ve sistemden dolayı. Eğer YDT sonucum yeterli olursa bahsettiğim bölümü tercih edip okuma imkanım var mıdır acaba, yoksa YDS diye bir sınav hala var ve onun puanıyla mı girmek zorundayım? Bilgisi olanlar aydınlatabilirse beni çok mutlu olurum.

YDT puanı ile girilebilecek açık öğretim bölümü yoktur.

YDT puanı ile girilebilecek açık öğretim bölümü yoktur.
Bir şey daha sormak istiyorum size; lisans mezunu olduğum için ikinci üniversite hakkım varmış fakat ben bunu bilmeden sınava girdim bile. Bu sene sınav sonucum ile bir açıköğretim bölümüne kayıt yaptırsam, oradan mezun olduktan sonra ikinci üniversite hakkım korunur mu yoksa yanmış mı sayılır? Eğer korunursa hazır sınava girmişken sinav ile girmeyi, hakkımı da daha sonra 2. bir açıköğretim bölümü okumaya kullanmak isterim.

2. Üniversite hakkı nedir? Üniversite okumada bir sınır yok diye biliyorum. Sadece YKS katsayınız düşer.

2. Üniversite hakkı nedir? Üniversite okumada bir sınır yok diye biliyorum. Sadece YKS katsayınız düşer.
Hayır bu farklı bir şey. Halihazırda bir lisans öğrencisi veya mezunuysanız herhangi bir sınava girmeden mevcut bölümünüzden farklı bir açıköğretim programına kayıt yaptırabiliyormuşsunuz, ben de yeni öğrendim dediğim gibi.

Geri
Yukarı