YDT'de sınav optiğime su döküldü, iptal olur mu?

Ortaokulda okul müdürü sınav konusunda çok titizdi. Suya dikkat edin falan diyordu. Yere koyun içtikten sonra diyordu. Bir iki netle istediği liseye gidemeyenleri örnek gösteriyordu.
Size de böyle titizce öğretmediler mi?
Açıkçası olan oldu, ben sadece sonucu ne olur onu merak etmiştim. Cevap için teşekkürler ama bana öğüt verilmesi için değil soruma cevap verilmesine ihtiyacım olduğu için konu oluşturdum.

@Tyget boş ver dostum öğüt verenleri, insanlık hali her şey olabiliyor. Bir dahakine dikkat edersin artık. YDT'den zaten sonucun iyi, ben senin yerinde olsam TYT'yi 60+ yapmaya çalışırdım eğer sınav iptal olursa. 60 TYT, 70 YDT çok çok iyi kurtarır zaten. YDT'de bir eksiğin kalmadığı için deneme üzerinden tekrar ede ede gidersin.

Merhaba 19 Haziran'da bildiğiniz gibi YDT(yabancı dil testi) sınavı vardı. Sınavdan hemen 5-10 dakika önce heyecandan acayip boğazım kurudu ve suyumu içeyim derken fotoğrafta işaretli yer yoğunlukta olmak üzere kağıdın birkaç yerine daha biraz su döküldü ve pembe boyalar dağıldı ayrıca kağıt biraz ıslaklıktan dolayı yamuldu. Sonra sınavım iptal olur zaten diye yapmamayı düşündüm ama ya geçerli olursa diye sınavın hepsini yaptım. Sınavdan 73/7 yapmışım ve muhtemelen istediğim üniversiteye girmeme yetecek sıralamayı sağlayacak. Daha önce böyle bir olay başına gelen biri varsa ya da bu konu hakkında bilgi sahibi olan birisi sınavın geçerli olup olmayacağı hakkında beni bilgilendirirse çok sevinirim.

Yüksek bir ihtimal ile geçersiz sayılacaktır sınav kağıdına zarar gelmemesi istenir.

@Tyget boş ver dostum öğüt verenleri, insanlık hali her şey olabiliyor. Bir dahakine dikkat edersin artık. YDT'den zaten sonucun iyi, ben senin yerinde olsam TYT'yi 60+ yapmaya çalışırdım eğer sınav iptal olursa. 60 TYT, 70 YDT çok çok iyi kurtarır zaten. YDT'de bir eksiğin kalmadığı için deneme üzerinden tekrar ede ede gidersin.
İşin doğrusu ben tembel birisiyim. YDT ve TYT'ye yıl boyunca hiç çalışmadım. Geçersiz olursa da tekrar gireceğimi hiç sanmıyorum. Bakalım 20 Temmuz'da göreceğiz. 😁

Bunu 2022 yılında veya ilerleyen yıllarda bu sorunu yaşayıp forumlarda endişe içinde sorunun cevabını arayan kardeşlerim veya abilerim, ablalarım için yazıyorum. Az önce bir eğitim kurumunda çalışan bir büyüğüme bu konu hakkında yazılı ve sesli bir şekilde danıştım. Kendisi sınav kağıdındaki pembeliklerin hiçbir şey ifade etmediğini ve sadece şeritlerin yönünü gösterdiğini belirtti. Yani her şey soldaki siyah yatay düz şeritlerde bitiyor. Eğer sınav kağıdınıza zarar veren dış etken soldaki siyah yatay düz şeritlere ve işaretlediğiniz soruların olduğu bölgede (işaretleme yapmayı seçip daire şeklinde doldurduğunuz soruyu temsil eden kısım) bir kaymaya sebebiyet vermiyorsa sınavınız sorunsuz bir şekilde okunacaktır. Saygılar, umarım dilediğiniz sıralama gelir. Teşekkürler.
sinav.PNG

İnşallah istediğiniz gibi olur da bu tarz durumlarda net konuşamıyoruz maalesef. Vebali de var çünkü yanlış bilgi vermek istemeyiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı