Yemeğin lüks olması

YamukAdam

Hectopat
Makaleler
4
Bayram harçlığında 100 lira alırdım eskiden. O parayla birçok şey alabiliyordum. Gerek yemek olsun gerek kıyafet olsun birçok şey alabiliyorduk. Şimdi 100 lira alınca sadece pizza yiyebiliyoruz. Artık yemek bile lüks oldu. Ben ucuz yöntem buldum artık nohut dürüm yiyorum 15 liraya. Cidden yemek de lüks oldu. Ne zaman geçer bu zor zamanlar?

Ön lisans okurken öğlenleri dönerciye ya da ciğerciye giderdik okuldaki yemeği beğenmediğimiz için, şimdi her öğlen tavuk menü yesem 1 aylık harçlığım sadece yemek parama gider. Atatürk, Fatih ve Alparslan mezarlarından çıkıp 3'lü ittifak bile yapsa bu durumlar 10 yıldan önce düzelmez zor, hatta Türkiye'nin uzun vadeli dış borçlarının büyük çoğunluğu kapatılana kadar.

Bayram harçlığında 100 lira alırdım eskiden. O parayla birçok şey alabiliyordum. Gerek yemek olsun gerek kıyafet olsun birçok şey alabiliyorduk. Şimdi 100 lira alınca sadece pizza yiyebiliyoruz. Artık yemek bile lüks oldu. Ben ucuz yöntem buldum artık nohut dürüm yiyorum 15 liraya. Cidden yemek de lüks oldu. Ne zaman geçer bu zor zamanlar?
Seçimde iktidar değiştiğinde. Tabii hemen olmayacak ama olsun.

Geri
Yukarı