Alkol alışkanlığı nasıl bırakılır?

Konuyu hortlatacağım ama en ufak bi' gelişme kaydedemedim maalesef. Bu konudan sonraki 2 gün gayet iyiydi her şey ama sonrasında yine aynısı oluyor. Bu sefer biraz daha kötü hatta :D Biraz da arttırdım alkol sayısını. Sanırım dediğiniz üzere doktora ya da psikoloji doktoruna başvurmak son çarem. Ama ondan da utanıyorum...
Garip olacak biraz ama sarhoş olmak istiyorum. Öyle olmak istiyorum hep. Üzülüyorum falan ama öyle kendimi çok daha rahat hissediyorum.
Böyle bi' durum daha önce başına gelen var mı acaba?

İradenize sahip çıkmanız lazım. Böyle devam ederseniz sizi uzun süre aramızda göremeyiz.

Konuyu hortlatacağım ama en ufak bi' gelişme kaydedemedim maalesef. Bu konudan sonraki 2 gün gayet iyiydi her şey ama sonrasında yine aynısı oluyor. Bu sefer biraz daha kötü hatta :D Biraz da arttırdım alkol sayısını. Sanırım dediğiniz üzere doktora ya da psikoloji doktoruna başvurmak son çarem. Ama ondan da utanıyorum...
Garip olacak biraz ama sarhoş olmak istiyorum. Öyle olmak istiyorum hep. Üzülüyorum falan ama öyle kendimi çok daha rahat hissediyorum.
Lisedeki arkadaşım da öyleydi, bırakmak yerine içmeyi tercih ediyor hâlâ... Hiç bırakmayı da düşünmüyor. Ama siz düşünüyorsunuz. Pes etmeyin, olacak. Sadece ilk zamanlar zorlayacak. Siz kesin bir dil ile belirtiniz. Şahsi görüşüm, bırakacaksınız, bunu dile getirdiniz çünkü. Doktora başvurmak en iyisi olacaktır dediğiniz gibi.

Hocam tabi çerezle alkolü beraber tükettiniz kesin isteğiniz arttı 😂.

Lisedeki arkadaşım da öyleydi, bırakmak yerine içmeyi tercih ediyor hâlâ... Hiç bırakmayı da düşünmüyor. Ama siz düşünüyorsunuz. Pes etmeyin, olacak. Sadece ilk zamanlar zorlayacak. Siz kesin bir dil ile belirtiniz. Şahsi görüşüm, bırakacaksınız, bunu dile getirdiniz çünkü. Doktora başvurmak en iyisi olacaktır dediğiniz gibi.
Hoccam inanın bende istiyorum bırakmayı, ama bir yandan bırakmak istemitorum. Çünkü sarhoş olmak çok hoşuma gidiyor. Biliyorıum, doktora görünmek iyi gelecek, ama bir yandan da istemriyorum, düzeleceğim, iyi olacağım diye...

Hemen hemen herkesin yazdığını okudum fakat geneli boş. Yok Hindistan cevizi suyu yok badem yok çereze devam gibi şeylerin alkolü bırakmakta hiçbir faydası yok. Yaklaşık 5 sene her gün şaşmadan alkol içtim 10 senedir günde 2 paket sigara içiyordum. 1.5 senedir ağzıma tek dal sigara sürmedim bir anda bıraktım gitti. Zor muydu evet çok zor fakat imkansız değildi. Alkole gelirsek 10 senedir düzenli olarak kullanıyorum hemen hemen fakat son 5 sene hiç aksamadan her gün içer olmuştum hayat kalitemi olumsuz etkilediği için azaltma kararı aldım ve yine birden hiçbir şeye ihtiyaç duymadan kestim. Haftada bir bazen 2 haftada bir içiyorum artık.
Diyeceğim o ki bünye senin irade senin karar verebilecek ve kendine laf geçirebilecek bir yaştasın hiçbir şeye ihtiyaç duymadan kafanda bitirip bırakabilirsin. 30 sene aralıksız sünger gibi dünyayı içen adamların 1 günde bıraktığına şahit oldum. Kafada bitirirsen gerisi çorap söküğü gibi gelir. Tek zorlayacak şey arkadaş ortamın olur eğer onlarda devamlı içiyorsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı