Yemek yerken bıçak kullanıyor musunuz?

Değerli üstatlar, dostlar ve bütün Technopat ailesi,

Öncelikle herkese mutlu pazarlar dileyelim. 🤥
Ardından konuyu açan hocama halihazırdaki insan davranışları, bunların uygulanış motivasyonları ve genel antropolojik profilin çıkarılması hususundaki çabalarından dolayı teşekkür edelim. 👏

Takdir edersiniz ki bu mesele dünyaca çok tartışıldı ve konuşuldu. Medeniyet anlayışını ekseriyetle Avrupa'dan almış toplumlarda elle yemek yemek zamanla ayıplanır oldu. Ancak unutmayalım ki Güney Doğu Asya ve Arap Yarımadası gibi bölgelerde pilavlar dahi çeşitli soslarla bulamaç haline getirilerek avuçlanarak yenmektedir. 🤢

Bu anlamda ben kültürel anlayışa saygı duysam da 21. yüzyılda bu alışkanlığın neden devam ettiğini anladığımı söyleyemem.

Bıçak da oldukça fonksiyonel bir gereç olup yemeklerin tadını güzelce almamız ve doğru porsiyonu ağzımıza sokmamız konusunda bize yardımcı olmaktadır. Bu bağlamda bu anlayışı şiddetle destekliyorum ve herkese tavsiye ediyorum ustalarım. 🥴

Saygılarımla. ✍️

Ailemle veya tek başıma yerken bıçak kullanmam. Çatal ve kesmek içinde çatalın yan tarafını kullanırım. Ama misafirlikteyken bıçaksız asla yiyemem. Çatal ve bıçak çok önemli benim için misafirlikteyken.

Sizi çok elit gördüm müstakil üstadım. 🙏

Yerine göre eylemde bulunarak çok doğru ve güzel bir aksiyon alıyorsunuz. Toplumda herkes böyle olsa keşke. :)

Değerli üstatlar, dostlar ve bütün Technopat ailesi,

Öncelikle herkese mutlu pazarlar dileyelim. 🤥
Ardından konuyu açan hocama halihazırdaki insan davranışları, bunların uygulanış motivasyonları ve genel antropolojik profilin çıkarılması hususundaki çabalarından dolayı teşekkür edelim. 👏

Takdir edersiniz ki bu mesele dünyaca çok tartışıldı ve konuşuldu. Medeniyet anlayışını ekseriyetle Avrupa'dan almış toplumlarda elle yemek yemek zamanla ayıplanır oldu. Ancak unutmayalım ki Güney Doğu Asya ve Arap Yarımadası gibi bölgelerde pilavlar dahi çeşitli soslarla bulamaç haline getirilerek avuçlanarak yenmektedir. 🤢

Bu anlamda ben kültürel anlayışa saygı duysam da 21. yüzyılda bu alışkanlığın neden devam ettiğini anladığımı söyleyemem.

Bıçak da oldukça fonksiyonel bir gereç olup yemeklerin tadını güzelce almamız ve doğru porsiyonu ağzımıza sokmamız konusunda bize yardımcı olmaktadır. Bu bağlamda bu anlayışı şiddetle destekliyorum ve herkese tavsiye ediyorum ustalarım. 🥴

Saygılarımla. ✍️

Öncelikle size teşekkürü borç bilirim hocam. ☝
Zira çok güzel bir biçimde konuyu analiz edip bir kez daha betimlemişsiniz. 🙏🤗

Evet, bu biraz da bahsettiğiniz gibi kültürel bir olay. Normlara göre değişmektedir. Ben konuyu açarken ülkemiz sınırlarınca düşünmüştüm.

Ancak siz ufkunuz ile konuya genişlik kazandırdınız. Şükranlarımı sunarım, saygılar. 🙌

Geri
Yukarı