Yeni alınan ASUS TUF V248Q1B monitör iade edilmeli mi?

efbir

Femtopat
Daha fazla  
Soldaki 10 senelik LG Flatron LCD, sağdaki dün aldığım ASUS TUF V248Q1b modeli ölü piksel testinde böyle gözüküyorlar. ASUS'ta parlaklık(%65) ve oyun mod ayarları doğru yapılı eski LG de parlaklık %100 olmasına rağmen renkler daha koyu. Sizce iade etmeli miyim?

Dosya Ekleri

• IMG-20221205-WA0053.jpeg
    IMG-20221205-WA0053.jpeg
    174,2 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG-20221205-WA0056.jpeg
    IMG-20221205-WA0056.jpeg
    166,1 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG-20221205-WA0070.jpeg
    IMG-20221205-WA0070.jpeg
    101 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG-20221205-WA0072.jpeg
    IMG-20221205-WA0072.jpeg
    137,1 KB · Görüntüleme: 36
LCD fark ediyordur. LCD ile LED farkı var bence ona bakarsan bende de eski Samsung LCD vardı renkler daha koyu çünkü teknolojisi farklı.
Bana göre normal yani.

Arkadaş AOÇ aldı onda aynı test sayfasını açtım simsiyah

Aralarında PPI değeri çok farklı. Böyle değerlendirmek pek mantıklı olmamış. Markaların sunduğu renk değerleri genelde farklılık gösterir. Olaya bakış açın yanlış.
Aslında ilk hatan renklere önem verirken gidip TUF serisi alman.
Bu kadar fark olacağını bilmiyordum siyahlar gri gibi. Ekranın sol üstünde biraz daha koyu sadece.

Arkadaş AOÇ aldı onda aynı test sayfasını açtım simsiyah

Bu kadar fark olacağını bilmiyordum siyahlar gri gibi. Ekranın sol üstünde biraz daha koyu sadece.

ASUS TUF serisi siyahlarda ve renklerde sınıfta kalır. Oyunlarda tepkime süresi olarak artı alır. Daha çok Gaming sektörüne ilgili ASUS. Ya alışmaya çalışın ya da iade edip yeni monitör araştırın. Mesela AOC'un renkleri daha iyidir. Doygun renk sunan markalar belli. Dell, MSI, AOC.

Arkadaş aoç aldı onda aynı test sayfasını açtım simsiyah.

Hocam bende de ASUS monitör var VN247h var TUF serisi değil ama renkleri çok canlıdır. Siyahlar gri gibidir sebebi ise bunun LED monitör olması benimki de siyahları gri gibi gösteriyor çünkü LED ampülleri siyahları tam veremiyor ama renklerde sorun yok. Canlı yani. Fotolarda kırmızı falan baktım yanındaki aynı gibi. Sizinkinde bir sorun yok. Siz LCD'den LED'e geçtiğiniz için böyle hissediyorsunuz. Ve normal bende de olmuştu. En güzel siyahı OLED verir mesela simsiyah. Bu teknoloji ile alakalı. Renklerde de en iyisi ve doğalı eski plazma TV'ler mesela. LED televizyonlar yanında çok yapay kalıyor. O nedenle bir hata yok. Eğer ölü piksel veya başka bir sorun yoksa değiştirmenize gerek yok.

Hocam bende de ASUS monitör var VN247h var TUF serisi değil ama renkleri çok canlıdır. Siyahlar gri gibidir sebebi ise bunun LED monitör olması benimki de siyahları gri gibi gösteriyor çünkü LED ampülleri siyahları tam veremiyor ama renklerde sorun yok. Canlı yani. Fotolarda kırmızı falan baktım yanındaki aynı gibi. Sizinkinde bir sorun yok. Siz LCD'den LED'e geçtiğiniz için böyle hissediyorsunuz. Ve normal bende de olmuştu. En güzel siyahı OLED verir mesela simsiyah. Bu teknoloji ile alakalı. Renklerde de en iyisi ve doğalı eski plazma TV'ler mesela. LED televizyonlar yanında çok yapay kalıyor. O nedenle bir hata yok. Eğer ölü piksel veya başka bir sorun yoksa değiştirmenize gerek yok.
Ölü piksel yok ama dediğim gibi ekranın sol üst kısmı daha koyu renklerde iade oluşturdum umarım kabul ederler

Ürünü iade aldılar söylediğim gibi arızalı çıktı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı