Yeni alınan bilgisayarda ilk olarak neler yapılmalı?

tragic1907

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, hazır almış olduğum sisteme ilk adımlar olarak neler yapmam gerekir? Driver VS. olsun.
Ve fikirleriniz nelerdir? Sistem hakkında. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu gibi sitelerden aldığınız zaman gerekli chipset driverlar vs kurulu ve test edilmiş biçimde geliyor zaten hocam.
Mesela İtopya'dan R5 5500+RTX 2060 sistem satın aldım. Ama anakartım 3000 serisi ready yani BIOS güncellemesi gerekiyor. Adamlar o an uygun bir işlemci ile BIOS'u güncelleyip sizin parçalarınıza uygun hale getirip o şekilde teslim ediyor.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bu gibi sitelerden aldığınız zaman gerekli chipset driverlar vs kurulu ve test edilmiş biçimde geliyor zaten hocam.
Mesela İtopya'dan R5 5500+RTX 2060 sistem satın aldım. Ama anakartım 3000 serisi ready yani BIOS güncellemesi gerekiyor. Adamlar o an uygun bir işlemci ile BIOS'u güncelleyip sizin parçalarınıza uygun hale getirip o şekilde teslim ediyor.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Hocam aldığınız bilgisayar Crown Silver mı?

peki power güç olarak 550 w yeterli olanağı sağlar mı ? Dar boğaz durumu filan söz konusu olur mu sistem de ?

PSU olarak bu kullanılıyor.

PSU markasını daha önce görmedim ama satıcı Gaming gen olduğu için ben alırdım şahsen çoğu ürünümü Gaming genden alıyorum hazır sistem olduğu için aklın kalmasın tüm parçaları uyumlu sorunsuz olarak takılıyor kısa vadede aklın kalmasın 2 yıl gibi süreden bahsediyorum daha sonra yükseltilebilir bu süreç için gayet yeterli gelecektir bütçeniz bunu karşılıyor ise.

Sürücüler konusuna gelincede ilk olarak wşndows güncelleştirmelerinizi kontrol edin varsa hepsini yapın daha sonra AMD'nin sitesinden AM4 driverlerinizi kurun daha sonra GeForce programı üzerinden ekran kartı driver ınızı kurun videolu bir anlatım için Technopat YouTube videolarında aratırsanız sorunuza yanıt olarak birçok video görürsünüz.

Geri
Yukarı