Yeni alınan İtopya sistemde neler yapılmalı?

Fatih Mankan

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050
İ3 12100F
16 GB 3200MHZ RAM
500 GB SSD
Merhaba öncelikle.
Ben ModArt X8 aldım.
Taktığım gibi direkt masaüstüne gelir mi yoksa neler yapmam lazım? Adam videonun açıklamasına mesela BIOS linki koymuş ne yapmam lazım onu. Mesela takınca çalışır mı yoksa ayrı bir şey mi almam lazım?

Takınca çalışır, İtopya sistemleri freedos gönderiyor diye biliyorum. Sistemin içine bir işletim sistemi (Windows, linux) kurmanız gerek. BIOS linki dediğiniz güncelleme büyük ihtimalle. Youtube'a BIOS nasıl güncellenir yazarsanız tonla video çıkar, o şekilde güncelleyebilirsiniz.

Sistemi hazır yolluyorlardır diye tahmin ediyorum. Kasayı monitöre bağladığınızda direk açılacaktır ayrı bir şey almanıza gerek yok. Ancak iptal edebilme şansınız varsa sistemi iptal edin çünkü 3050 iyi bir kart değil.

Windows ile aldıysanız açınca direk Windows gelir. Eğer alırken Windows almadıysanız o zaman Windows kurmanız gerek oda kolay sayılır. Windows kurulu ise sürücülere bakın yüklü değilse indirin.

Merhaba öncelikle.
Ben ModArt X8 aldım.
Taktığım gibi direkt masaüstüne gelir mi yoksa neler yapmam lazım? Adam videonun açıklamasına mesela BIOS linki koymuş ne yapmam lazım onu. Mesela takınca çalışır mı yoksa ayrı bir şey mi almam lazım?
Bios ayarları falan yapılı gelir zaten windows kur. Daha sonrasına Funmark ve Heavy Load programlarını indir 15'er dakika stress testine sok sistemi. Sorun çıkmazsa hayırlı olsun.

Ekran kartı ayrı gelir büyük ihtimalle, ilk başta onu takman lazım. Gerisi de buarda:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemi hazır yolluyorlardır diye tahmin ediyorum. Kasayı monitöre bağladığınızda direk açılacaktır ayrı bir şey almanıza gerek yok. Ancak iptal edebilme şansınız varsa sistemi iptal edin çünkü 3050 iyi bir kart değil.
Neden değil

Takınca çalışır, İtopya sistemleri freedos gönderiyor diye biliyorum. Sistemin içine bir işletim sistemi (Windows, linux) kurmanız gerek. BIOS linki dediğiniz güncelleme büyük ihtimalle. Youtube'a BIOS nasıl güncellenir yazarsanız tonla video çıkar, o şekilde güncelleyebilirsiniz.
Freedos ne hocam

Son düzenleme:
Freedos ne hocam
Yani hazır sistem alırsanız içinde bunu kurup yolluyorlar PC satın alırken Windows 11 de almassanız ya ücretsiz linux kuracaksınız ya ayrı alıcaksanız ya da korsan. Kısacası adı üstünde free yani ücretsiz olduğundan PC öyle geliyo.

Yani hazır sistem alırsanız içinde bunu kurup yolluyorlar PC satın alırken Windows 11 de almassanız ya ücretsiz linux kuracaksınız ya ayrı alıcaksanız ya da korsan. Kısacası adı üstünde free yani ücretsiz olduğundan PC öyle geliyo.
Hocam ordaki freenin anlamı boş demek.

Yeni konular

Geri
Yukarı