Yeni alınan laptopa format ve macun değişikliği mantıklı mı?

Messi3

Attopat
Laptopu satıcısı Amazon bulursam Amazon'dan veya kutu güvenlik bandı duruyorsa Vatan'dan almak istiyorum. Sizce aldıktan sonra işlemci termal macun yenilemesine gerek var mı? Bir de ekran kartının macununa ise ürün garantisi bitmeden dokunmayayım mı? Ayrıca format da düşünüyorum yeni laptop olsa da, sizce gerekli mi yeni laptopa?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni alınan laptopa macun yenilenmesine gerek olmaz. Gerek olup olmadığını merak ediyorsanız aldıktan sonra stres testine sokarak ısı değerlerini kontrol edip öyle karar verirsiniz.

Eger macunu yenilemeye karar verirseniz kendiniz yapmanızı tavsiye etmem. Birçok laptop firması garanti bitmeden arka kapağın açılması durumunda cihazı garanti kapsamından çıkartıyor.

Cihaz halihazırda Windows 10/11 ile geliyorsa format atmanıza da gerek yok. Zaten laptopla gelen lisansla beraber yüklenmiş oluyor.

Cihaz FreeDos ise Zaten format atmak zorundasınız.

Yeni alınan laptopa macun yenilenmesine gerek olmaz. Gerek olup olmadığını merak ediyorsanız aldıktan sonra stres testine sokarak ısı değerlerini kontrol edip öyle karar verirsiniz.

Eger macunu yenilemeye karar verirseniz kendiniz yapmanızı tavsiye etmem. Birçok laptop firması garanti bitmeden arka kapağın açılması durumunda cihazı garanti kapsamından çıkartıyor.

Cihaz halihazırda Windows 10/11 ile geliyorsa format atmanıza da gerek yok. Zaten laptopla gelen lisansla beraber yüklenmiş oluyor.

Cihaz FreeDos ise Zaten format atmak zorundasınız.
Hocam macun konusunu anladım tamamdır ama istediğim tarzda laptop bulamazsam kendi alacağım yüksek hızlı SSD'yi takmak istiyorum laptopa. Hatta dün konusunu açmıştım. SSD değişikliği de mi garanti sürecini bozar?

Şu ürünü istiyorum.

Hangi laptopu alacağınıza karar verdikten sonra firma müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz. Bu durum firmadan firmaya değişiklik göstermekte.

Geri
Yukarı