Yeni alınan laptopta yapılması gerekenler nelerdir?

CeddinDeden

Hectopat
Merhabalar. Yeni Gaming laptop aldım. Acer Nitro 5 AN515-44 Ryzen 5 4600H GTX 1650 Ti. Bu laptopa Windows 10 kurdum. Şimdi yapılması gerekenler nelerdir? Bilgisayardan tam performans almak için, ne yapabilirim? Nasıl tam kullanıma hazır hale getirebilirim?

Ekran kartı sürücüsünü güncelleyin ve varsa Windows güncellemelerini de yapın. Sonra istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Güle güle kullanın.
Teşekkürler. Ekran kartı sürücüsünü güncelledim. Sadece youtube’daki aynı model laptopla yapılan oyun testi videolarından bir tık az fps alıyorum. O yüzden sordum her şeyi tam yaptım mı acaba diye.

Buradan gerekli driverları yükleyin. En altta "Applications" kısmında olan NitroSense uygulamasını kesinlikle indirin, laptopunuzu bu uygulamadan yöneteceksiniz diyebilirim. BIOS sürümünüz eski ise dilerseniz BIOS sürümü de güncelleyebilirsiniz fakat bilmiyorsanız bu işlemi pas geçin. Bilmeyen kullanıcılar için riskli olabilir.

Buradan gerekli driverları yükleyin. En altta "Applications" kısmında olan NitroSense uygulamasını kesinlikle indirin, laptopunuzu bu uygulamadan yöneteceksiniz diyebilirim. BIOS sürümünüz eski ise dilerseniz BIOS sürümü de güncelleyebilirsiniz fakat bilmiyorsanız bu işlemi pas geçin. Bilmeyen kullanıcılar için riskli olabilir.
Ben driverları windows update kullanarak güncelledim o sitedekiler bana biraz eski sürüm gibi geldi 2020 yazıyor çünkü. Yoksa tek tek acerin sitesinden indirmem mi daha doğru olur?

Ben driverları windows update kullanarak güncelledim o sitedekiler bana biraz eski sürüm gibi geldi 2020 yazıyor çünkü. Yoksa tek tek acerin sitesinden indirmem mi daha doğru olur?
Windows Update sadece ekran kartı driverını kurmuştur. Acer'in sitesindeki sürücü de eski olabilir, kontrol etmelisiniz. En güncel sürücüyü nvidia.com.tr/drivers sitesinden bulup kurabilirsiniz.

Temiz bir kurulum için önce DDU indirip güvenli moda girip ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırdıktan sonra yeni sürüm driverınızı kurmanızı tavsiye derim.

Windows Update sadece ekran kartı driverını kurmuştur. Acer'in sitesindeki sürücü de eski olabilir, kontrol etmelisiniz. En güncel sürücüyü nvidia.com.tr/drivers sitesinden bulup kurabilirsiniz.

Temiz bir kurulum için önce DDU indirip güvenli moda girip ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırdıktan sonra yeni sürüm driverınızı kurmanızı tavsiye derim.
Hocam ben pek ddu işlerini falan bilmiyorum direkt nvidianın sitesinden indirip kursam olur mu

Laptopun sağına soluna altına bakın eğer bir yerinde hasar gibi bir şey varsa iade edin.
BIOS'unu Windows sürücülerini işlemci sürücülerini ekran kartı sürücülerini indirin.
Altınada yine de bir soğutucu almanızı öneririm ve eğer AMD driveri kurduktan sonra sistemi yeniden başlatınca AMD Radeon Software açılmıyorsa veya sürücüler aynı değil tarzı bir hata veriyorsa Windows Update'den kaynaklıdır (bende yaşadım) forumda çözümü vardı sanırım araştırıp bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı