Yeni laptopta yapılması gerekenler nelerdir?

Yasiver

Decapat
Yeni laptop sipariş ettim bugün gelecek. Değerlendirmelerinde ölü piksel ve ışık sızması olmuş birinde ben de kontrol etmek istiyorum nasıl ederim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranı kontrol etmek için. Işık sızması için parlaklğı sona dayayıp ölü pixel testinde siyah ekrana bakman gerekiyordu sanırsam. Her şey yolundaysa sürücüleri kur ve kullanmaya başla hayırlı olsun.

Ekranı kontrol etmek için. Işık sızması için parlaklğı sona dayayıp ölü pixel testinde siyah ekrana bakman gerekiyordu sanırsam. Her şey yolundaysa sürücüleri kur ve kullanmaya başla hayırlı olsun.

Teşekkür ediyorum hocam bir de sürücüler kendi sitesinde var mıdır ilk geldiğinde Windows'u ve sürücüleri kurmak için flash belleğe mi atmam lazım?

İlk Windows kuracaksınız, Windows 10 veya 11 ISO'su indirip Rufus ile yazdırmanız gerek ama bunun için ayrı bir PC daha lazım, yoksa internet kafeden halledebilirsiniz. Kurulum yaptıktan sonra sürücüleri yüklersiniz.

Teşekkür ediyorum hocam bir de sürücüler kendi sitesinde var mıdır ilk geldiğinde Windows'u ve sürücüleri kurmak için flash belleğe mi atmam lazım?

Sürücü güncelleştirmelerini Windows kendi kendine halleder, bir tek ekran kartı driverini elle kurun, ayrıca sisteminizi her zaman güncel tutun.

Lk geldiğinde Windows'u ve sürücüleri kurmak için flash belleğe mi atmam lazım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Windows'u nasıl kurman gerektiği ile alakalı video.

Bir de sürücüler kendi sitesinde var mıdır?

Vardır. Bulamazsanız marka model belirtirseniz biz size atabiliriz gerekli sayfayı.

İlk Windows kuracaksınız, Windows 10 veya 11 ISO'su indirip Rufus ile yazdırmanız gerek ama bunun için ayrı bir PC daha lazım, yoksa internet kafeden halledebilirsiniz. Kurulum yaptıktan sonra sürücüleri yüklersiniz.
Tamamdır hocam bir de aklıma takılan bir şey var Windows 11 de optimizasyon sorunu varmış diyorlar doğru mu daha iyi performans için win 11 mi win 10 mu kurayım? pc özellikleri rtx 3050 ti ekran kartı i7 12700h işlemci 16 gb ram.

Tamamdır hocam bir de aklıma takılan bir şey var Windows 11'de optimizasyon sorunu varmış diyorlar doğru mu daha iyi performans için Windows 11 mi Windows 10 mu kurayım? PC özellikleri RTX 3050 Ti ekran kartı i7 12700H işlemci 16 GB RAM.

Optimizasyonla ilgili bir problem yok, Windows 11'e geçmek kişiden kişiye göre değişir aslında arasında bir performans farkıda göremedim ben, eğer Windows 11'in arayüzünü beğeniyorsanız hem güncellik hem optimizasyon açısından Windows 11'e geçmeniz daha iyi olur, şu anda bende Windows 11 kullanmaktayım ve tek bir hata veya buga rastlamadım.

12. nesil ile W11 çok sorun çıkartmaz gibime geliyor. Zaten olursa özelde değil genelde bir sorun olur yeni sistemlerde ve o da Update ile düzeltilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı