Yeni alınan laptopta yapılması gerekenler nelerdir?

Daha fazla  
Yarın bilgisayarım geliyor fakat ilk bilgisayarım olacağı için ne yapmalıyım bilmiyorum. Özellikleri.
R5 6600 h
RTX 3050 Ti(85 watt)
8 GB DDR5 RAM.
Cihaz FreeDOS olarak geliyor ve Windows 10 mu yoksa 11 mi kursam çok kararsızım yazılım ve oyun amaçlı kullanacağım. Ayrıca Windows anahtarı satın alınır mı? Hiçbir şey bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Not: Cihaz Lenovo IdeaPad Gaming 3.

İnternetten 30-40 liraya Windows 10 anahtarı alın. Bence Windows 11 hala tam stabilize değil. Onun harici driverları indirmek dışında zaruri bir şey yok.

Windows kur, retail bir key ile etkinleştir, Lenovo System Update ile sürücüleri kur, Office, WinRAR, Lenovo Vantage yükle sonra istediğin programları kurabilirsin.

İnternetten 30-40 liraya Windows 10 anahtarı alın. Bence Windows 11 hala tam stabilize değil. Onun harici driverları indirmek dışında zaruri bir şey yok.
Bende aynı bilgisayarın İ5 olan versiyonu var. Windows 10 driverleri yok malesef .

Lenovo Hotkeys programını indirin.

Önce 8 GB daha RAM ekleyin. Mutlaka darboğaz olacaktır.
Yok almam derseniz Windows 10 kurun.
8 GB rami daha ilerleyen zamanlarda takabilirim hocam biraz böyle kullanacağım.

Windows kur, retail bir key ile etkinleştir, Lenovo System Update ile sürücüleri kur, Office, WinRAR, Lenovo Vantage yükle sonra istediğin programları kurabilirsin.
Teşekkürler hocam.

Retail keyi güvenilir olarak nerden alabilirim peki internette çok fazla var hocam.

Yarın bilgisayarım geliyor fakat ilk bilgisayarım olacağı için ne yapmalıyım bilmiyorum. Özellikleri.
R5 6600 h
RTX 3050 Ti(85 watt)
8 GB DDR5 RAM.
Cihaz FreeDOS olarak geliyor ve Windows 10 mu yoksa 11 mi kursam çok kararsızım yazılım ve oyun amaçlı kullanacağım. Ayrıca Windows anahtarı satın alınır mı? Hiçbir şey bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Not: Cihaz Lenovo IdeaPad Gaming 3.
RAM takviyesi yaparsan çok rahat edersin. İlerleyen dönemlerde laptop ısınabilir, soğutucu bakabilirsin. Windows konusuna gelecek olursak riske girip korsan deneyebilirsin ama buna değmez. Onun yerine key alabilirsin. Bir güvenilir site de benden;

Geri
Yukarı