Yeni alınan Lenovo laptoptan gelen ses nedir?

Birebir aynısını, aynı laptoptan 2 tane, aynı anda aldık diyorum. Muhtemelen aynı yerden almadınız diyorsun. Aynı mağazadan, aynı gün, aynı vakit, aynı saniye, aynı laptopları aldık :D

Arkadaşım o kadar okuyup bıraktınmı cidden? Fan modu otomatikte diyorum. Düzeltmek için MSI Afterburner programı indirmen gerekli diyorum. Bana laptopu aldığını kanıtlamaya çalışıyorsun.

Birebir aynısını, aynı laptoptan 2 tane, aynı anda aldık diyorum. Muhtemelen aynı yerden almadınız diyorsun. Aynı mağazadan, aynı gün, aynı vakit, aynı saniye, aynı laptopları aldık :D
Oyun oynarken gaming laptopların bu derecede ses çıkarması normaldir gaming laptopların amacı zaten işlemciyi yeterince soğuk tutabilmektir isterseniz lenovonun kendi yazılımından fanların modlarını ayarlayabilirsiniz

Arkadaşım o kadar okuyup bıraktınmı cidden? Fan modu otomatikte diyorum. Düzeltmek için MSI Afterburner programı indirmen gerekli diyorum. Bana laptopu aldığını kanıtlamaya çalışıyorsun.
Arkadaşım sen daha okuduğunu anlamıyorsun. İlk önce senin bilgisayar gaming normal ses çıkartması dedin, diğer laptoptan ses çıkmıyorsa gaming değildir dedin(doğru bu arada gaming değil), sonra bende ki laptopun aynısı arkadaşımda da var onda HİÇBİR ŞEKİLDE SES sorunu yok diyorum, o zaman aynı mağazadan almamışsınızdır yazdın. Ben de 3. kez aynı mağazadan aldık yazmak zorunda kaldım. O hiçbir ayar yapmamasına rağmen, AYNI OYUNDA HİÇBİR ŞEKİLDE SES SORUNU YAŞAMAZKEN, ben neden yaşıyorum. Sadece bunu öğrenmeye çalışıyorum. Anlaman için önemli kısımları büyük harflerle yazdım. Diğer dediğine bakacağım

Oyun oynarken gaming laptopların bu derecede ses çıkarması normaldir gaming laptopların amacı zaten işlemciyi yeterince soğuk tutabilmektir isterseniz lenovonun kendi yazılımından fanların modlarını ayarlayabilirsiniz
Peki aynı laptop'ı arkadaşım da aldı. Aynı anda aldık. Onda hiçbir ses sorunu yokken, ben de neden var o zaman? Arkadaşım da hiçbir ayar yapmadı.

@jackarmis rahatsız oluyorsan iade/değişim işte.
Bir çözüm yolu bulamazsam öyle yapacağım

Arkadaşım sen daha okuduğunu anlamıyorsun. İlk önce senin bilgisayar Gaming normal ses çıkartması dedin, diğer laptoptan ses çıkmıyorsa Gaming değildir dedin(doğru bu arada Gaming değil), sonra bende ki laptopun aynısı arkadaşımda da var onda hiçbir ŞEKİLDE SES sorunu yok diyorum, o zaman aynı mağazadan almamışsınızdır yazdın. Ben de 3. kez aynı mağazadan aldık yazmak zorunda kaldım. O hiçbir ayar yapmamasına rağmen, AYNI OYUNDA hiçbir ŞEKİLDE SES SORUNU YAŞAMAZKEN, ben neden yaşıyorum. Sadece bunu öğrenmeye çalışıyorum. Anlaman için önemli kısımları büyük harflerle yazdım. Diğer dediğine bakacağım

Peki aynı Laptop'ı arkadaşım da aldı. Aynı anda aldık. Onda hiçbir ses sorunu yokken, ben de neden var o zaman? Arkadaşım da hiçbir ayar yapmadı.

Bir çözüm yolu bulamazsam öyle yapacağım

İlk öncelikle Caps Lock kullanmayacaksın. İkincil olarak sesin normal olduğunu söyleyeceğim. Üçüncü olarak arkadaşının laptopunun ses çıkarmama sebebinin zeminin farklı olduğu gerekçesini söyleceyeğim. Dördüncül olarak MSI Afterburner veya Lenovo'nun kendi programı üzerinden ayarlayabileceğini söyleyeyim. Bu kadar.

İlk öncelikle Caps Lock kullanmayacaksın. İkincil olarak sesin normal olduğunu söyleyeceğim. Üçüncü olarak arkadaşının laptopunun ses çıkarmama sebebinin zeminin farklı olduğu gerekçesini söyleceyeğim. Dördüncül olarak MSI Afterburner veya Lenovo'nun kendi programı üzerinden ayarlayabileceğini söyleyeyim. Bu kadar.
Eyvallah. Uzatmak istemiyorum. Teşekkürler yine de

Ne yapmam gerekli, bilgisayar daha yeni alındı. Windows ayarlarından mı ayarlayacağım?

Böyle bir sesin olması imkansız, videodan anlaşılmıyorsa bu sesin anormalliği dediğim gibi yazıyla anlatıyorum. Anti virus programını silmeyi deneyeceğim.

Lenovo'nın uygulamasından kontrol edebilirsin istediğin gibi ayarlayabilirsin.

Lenovo'nın uygulamasından kontrol edebilirsin istediğin gibi ayarlayabilirsin.

Lenovo Vantage olması lazım uygulamanın ismi

@jackarmis hem arkadaşın hem de senin bilgisayarın fan sesini başka telefonla almayı dene tekrar buraya paylaş. Maksimum fana alıp deneyin ses fanlar hızlı dönünce oluyorsa.

@SunSet @iUgur sorunu çözdüm. Legion Performance Mode’dan Dengeli(önerilen)e alınca sorun direkt çözüldü. Hiçbir şekilde ses çıkarmıyor artık.
IMG_3731.jpeg

@jackarmis siz boştaki fan gürültüsünü mü söylemiştiniz? Ben de sandım fan arızalı fanlar hızlı dönünce bir ses geliyor diye anladım. Performans modunda boşta ve prize takılı olunca ısındığı için fanlar daha yüksek devirde dönüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı