Yeni alınan PCX 125 arka fren basınca çırpıyor

Merhaba. Daha 10kmde aldığım motor arka frene 80km gibi bir hızla orta şiddette bastığım zaman gidon ufak bir çırptı bu durum balatalar disk vs. yeni olduğu için normal mi? Veya lastikler şu an mumlu olduğu için olmuş olabilir mi?

Gidonu çok sıkma biraz sen onu yönlendir biraz da o seni yönlendir ama diyorsan ben düzgün tutuyorum 40 50 km daha kullan geçmezse bir servise göster bir de motosiklet lastikleri leş oluyor biz 1 sene bindik öyle ilk verilen lastiklerle kızak gibi lastikleri değiştirmesine tavsiye ederim motorda sıkıntı çıkmazsa. Tahminimce amortisör yada jantlar alakalı bir durum

Hayır, normal değil. Lastiklerin mumlu olmasıyla gidon tokatlamanın bir alakası yok. Lastiklerin kendisinde ya da jantlarda gözle görülür bir eğrilik var mı?
Yok hocam.
Gidonu çok sıkma biraz sen onu yönlendir biraz da o seni yönlendir ama diyorsan ben düzgün tutuyorum 40 50 km daha kullan geçmezse bir servise göster bir de motosiklet lastikleri leş oluyor biz 1 sene bindik öyle ilk verilen lastiklerle kızak gibi lastikleri değiştirmesine tavsiye ederim motorda sıkıntı çıkmazsa. Tahminimce amortisör yada jantlar alakalı bir durum
Anladım rodajda birkaç kez +20 kmh denilen sınırı aştım parçalara bi zararı olur mu? Trafiğin akışında yavaş kaldığım için.

Merhaba. Daha 10kmde aldığım motor arka frene 80km gibi bir hızla orta şiddette bastığım zaman gidon ufak bir çırptı bu durum balatalar disk vs. yeni olduğu için normal mi? Veya lastikler şu an mumlu olduğu için olmuş olabilir mi?

Canta takilimi acaba?

Evet. Tur camı koruma demiri vs Full aksesuar aldım

Gidon tokatlama durumu, motorun on lastigiyle arka lastigi farkli hizalarda gittiginde olur. Cantayla ve diger agirliklarla agirlik dengesini ve sonucunda aerodinamiyi bozuyorsunuz. Aslinda normal bir durum, endişe edecek bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı